WBSS: Gassijew znokautował Dorticosa w ostatnich sekundach! Hitowy finał turnieju

Sporty walki
WBSS: Gassijew znokautował Dorticosa w ostatnich sekundach! Hitowy finał turnieju
fot. Materiały prasowe WBSS

Po niesamowitej walce Murat Gassijew (26-0, 19 KO) pokonał przez nokaut w dwunastej rundzie Yuniera Dorticosa (22-1, 21 KO) w walce wieczoru gali w Soczi. Tym samym to właśnie Rosjanin zmierzy się w finale prestiżowego turnieju WBSS z Oleksandrem Usykiem (14-0, 11 KO).

W pierwszym półfinale prestiżowego turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej Oleksandr Usyk pokonał większościową decyzją Mairisa Briedisa, meldując się w finale. Druga para zapowiadała się równie interesująco, bo w ringu spotkali się królowie nokautu - Murat Gassijew oraz Yunier Dorticos. Mało kto spodziewał się, że taki pojedynek może skończyć się werdyktem sędziowskim.

A mało brakowało, by tak się stało! Obaj zawodnicy stworzyli fanom w Soczi kapitalne widowisko. Początek należał raczej do Kubańczyka, który zaskakująco łatwo zamykał przeciwnika na linach i wiele ciosów lokował na jego wątrobie. Gassijew z czasem zaczynał się rozkręcać, bił różne kombinacje i wyglądał coraz lepiej.

Do ósmej rundy starcie stało się na wysokim poziomie, a do tego było wyrównane. Od tego momentu przewagę zyskał jednak Gassijew, który znalazł receptę na twardego Dorticosa. A były nim ciosy podbródkowe. Rosjanin wielokrotnie bił kombinację lewy podbródkowy-prawy sierpowy, która z łatwością dochodziła do celu.

Gdy zegar wskazywał 60 sekund do końca walki, Gassijew trafił czystym i piekielnie mocnym lewym sierpowym, a Dorticos błyskawicznie padł na deski. Kubańczykowi udało się momentalnie wstać, jednak faworyt gospodarzy postanowił go wykończyć.
 
Sędzia liczył Dorticosa i dopuścił go do dalszej walki, jednak bezlitosny Gassijew dopadł rywala i zalał go salwą ciosów, skutkiem czego ten wypadł poza liny ringu na dwadzieścia sekund przed końcem dwunastej rundy! Fantastyczna końcówka w wykonaniu 24-latka porwała publiczność, a zwycięzca drugiego z półfinałów w wielkim finale World Boxing Super Series zmierzy się z Oleksandrem Usykiem. Do tego obronił też pas IBF wagi junior ciężkiej i zyskał pas WBA.

Wynik walki:

Murat Gassijew (26-0, 19 KO) pokonał przez nokaut w dwunastej rundzie Yuniera Dorticosa (22-1, 21 KO)
ch, jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie