Wisła już od pewnego czasu chciała pozyskać Suljica, ale oferty składane jego obecnemu klubowi Videotonowi, z którym wiąże go kontrakt ważny do 30 czerwca, były odrzucane. W tej sytuacji zawarto z piłkarzem umowę, która obowiązywać będzie 1 lipca.

Wówczas Bośniak, posiadający także węgierski paszport, przeszedłby do Wisły za darmo. Być może uda się go sprowadzić jeszcze w tym oknie, ale stanie się tak pod warunkiem, że obydwa kluby ustalą satysfakcjonującą je kwotę transferową. Umowa Suljica z Wisłą będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

26-letni Suljic jest skrzydłowym. Jego pierwszym klubem był bośniacki FK Butmir, potem reprezentował barwy FK Sarajewo, Ujpestu FC, a przez ostatnie dwa i pół roku Videotonu. W bieżących rozgrywkach w 16 meczach węgierskiej ekstraklasy zdobył jedną bramkę i zaliczył osiem asyst.

Wisła w tym oknie transferowym pozyskała na razie dwóch piłkarzy – serbskiego pomocnika Nikolę Mitrvica z FK Napredak Krusevac i słoweńskiego prawego obrońcę Mateja Palcica z NK Maribor. Obydwaj trafili do klubu na zasadzie bezgotówkowych transferów.

"Biała Gwiazda", która po 21 kolejkach z dorobkiem 31 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli, drugą rundę rozgrywek ekstraklasy zainauguruje sobotnim meczem z Lechią w Gdańsku.