Mityng w Duesseldorfie: Zwycięstwa Kszczota i Liska

Inne
Mityng w Duesseldorfie: Zwycięstwa Kszczota i Liska
fot. Cyfra Sport

Dwa zwycięstwa odnieśli polscy lekkoatleci podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w niemieckim Duesseldorfie. Adam Kszczot był najlepszy w biegu na 800 metrów, a Piotr Lisek - w skoku o tyczce.

Kszczot (RKS Łódź), który w Duesseldorfie triumfował po raz siódmy z rzędu, przy okazji wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata w Birmingham (1-4 marca) wynikiem 1.46,47. Szósty rezultat uzyskał Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 1.46,93.

 

W silnie obsadzonym konkursie tyczkarzy Lisek (OSOT Szczecin) pokonał poprzeczkę na wysokości 5,86, co jest drugim tegorocznym wynikiem na świecie. W tabeli wyprzedza go tylko Niemiec Raphael Holzdeppe, który w minioną sobotę w Karlsruhe osiągnął 5,88. Piąte miejsce we wtorkowej rywalizacji zajął Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 5,70 m, a Holzdeppe był dopiero dziesiąty - 5,60 m.

 

W biegu na 1500 metrów Angelika Cichocka wywalczyła drugie miejsce, bijąc wynikiem 4.06,35 halowy rekord życiowy. Zawodniczka SKLA Sopot już w sobotę w Karlsruhe wypełniła minimum na HMŚ. We wtorek najszybsza była Kenijka Beatrice Chepkoech - 4.04,21, a druga z reprezentantek Polski Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) zajęła dziewiątą lokatę - 4.15,63.

 

Na drugiej pozycji uplasowała się również Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) w biegu na 60 m, osiągając czas 7,20. Wygrała Brytyjka Asha Philip - 7,17.

 

W pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn), mający już minimum na mistrzostwa świata, zajął trzecie miejsce - 20,73. Zwyciężył Tomas Stanek, który wynikiem 22,17 pobił absolutny rekord Czech i umocnił się na pierwszym miejscu w światowej tabeli.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze