Zmiany w Virtus.pro stały się faktem. "Taz" na rezerwie!

E-sport
Zmiany w Virtus.pro stały się faktem. "Taz" na rezerwie!
fot. Facebook/Virtus.pro

Plotki, niedopowiedzenia, spekulacje - z tym już koniec. Przynajmniej chwilowo. Zarząd Virtus.pro ogłosił bowiem długo wyczekiwaną zmianę w składzie Counter-Strike’a: Global Offensive. Na rezerwę przesunięty został Wiktor ‘TaZ’ Wojtas. Jego miejsce tymczasowo zajmie Michał ‘MICHU’ Müller.

Od jakiegoś czasu Twitter oraz serwisy branżowe huczały od niepotwierdzonych informacji na temat zmian w składzie Virtus.pro. Sprawa zaszła tak daleko, że głos w niej zabrali nawet włodarze zmieszanych w plotki klubów. I choć chwilowo zamieszanie się uspokoiło - transferowa bomba została w końcu zrzucona. Na rezerwę VP przesunięty został Wiktor ‘TaZ’ Wojtas - filar formacji od początku jej istnienia.

Wojtas barwy „Złotej piątki” reprezentował od czasu pamiętnej fuzji SPECNAZ i Aristocracy. To wówczas narodziła się prawdziwa legenda - skład, który przez lata istnienia zdobywał wszystkie najważniejsze trofea na scenach Counter-Strike’a 1.6 oraz Global Offensive. W tym wszystkim - czasach ogromnych sukcesów i okresach bolesnych kryzysów - TaZ, Filip ‘NEO’ Kubski i Jakub ‘kuben’ Gurczyński byli niemal nierozłączni nawet przed wprowadzeniem nowej wersji gry. Lojalność, braterstwo i transferowy constans są dla Polaków jednak charakterystyczne. Wystarczy wspomnieć, że odsunięcie na rezerwę TaZa to pierwsza zmiana w zespole od ponad czterech lat! Dziś przestała więc funkcjonować najdłużej istniejąca kadra w historii CS:GO. To istny precedens w esportowym świecie.

- Jeszcze w Atlancie obiecaliśmy naszym fanom, że przyszłość VP może być tylko silniejsza. To jest pierwszy krok. Jest mały, ale ważny. Chciałbym powitać MICHA w naszej rodzinie, zagra on z nami w ciągu tego miesiąca na SLTV w Kijowie oraz na IEM w Katowicach. W marcu ogłosimy kolejne informacje dotyczące zmian naszego line-upu. Chciałbym również podziękować Wiktorowi Wojtasowi za jego oddanie w ciągu całego czasu spędzonego w Virtus.pro. On jest głównym powodem dołączenia GoldenFive do VP, powodem, dla którego ten skład tyle czasu występuje w barwach VP – razem - oficjalnie zakomunikował Roman Dvoryankin, główny manager Virtus.pro.

TaZ dostał wolną rękę i może zacząć negocjacje z innymi zespołami. Tymczasowo w Virtus.pro zastąpi go MICHU - reprezentant Teamu Kinguin. Wystąpi on ze spółką pashyBicepsa podczas Intel Extreme Masters w Katowicach oraz zawodach z serii StarSeries w Kijowie. To nie pierwszy raz, kiedy Virtus.pro poprosiło Müllera o pomoc. Młody zawodnik z Grudziądza na kilku turniejach zastępował już Jarząbkowskiego, Pogorzelskiego i Kubskiego. W 2015 podczas Gfinity Spring Masters 1 razem ze „Złotą piątką” zdobył nawet brązowe medale.

Skład Virtus.pro

Filip ‘NEO’ Kubski
Jarosław ‘pashaBiceps’ Jarząbkowski
Janusz ‘Snax’ Pogorzelski
Paweł ‘byali’ Bieliński
Michał ‘MICHU’ Müller
Jakub ‘kuben’ Gurczyński - trener
Wiktor ‘TaZ’ Wojtas - rezerwa

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie