Pjongczang 2018: Kwalifikacje skoczków i mecze curlingu nim zapłonie znicz

Zimowe
Pjongczang 2018: Kwalifikacje skoczków i mecze curlingu nim zapłonie znicz
fot. PAP

W czwartek, w przeddzień ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, odbędą się kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej oraz pierwsze mecze turnieju par mieszanych w curlingu. Zaplanowano także oficjalne treningi w trzech innych dyscyplinach.

Ze skokami narciarskimi wiążą się największe nadzieje polskich kibiców na medale. Przed czterema laty w Soczi dwa złota wywalczył Kamil Stoch, który wystartuje także w czwartek. W kwalifikacjach wystąpią również Stefan Hula, Maciej Kot i Dawid Kubacki. Kibicować będzie im Piotr Żyła, który miał najsłabsze wyniki w pierwszych treningach i nie zmieścił się w składzie wybranym przez trenera Stefana Horngachera.

 

Pierwsze skoki zawodnicy oddadzą już o 3 w nocy czasu polskiego na oficjalnym treningu. Na 12.15 zaplanowano serię próbną, a kwalifikacje rozpoczną się o 13.30.

 

O 1.05 w nocy oraz o 12.05 odbędą się pierwsze meczu curlingu w parach mieszanych. Startują w nim reprezentanci ośmiu krajów, bez Polski. Oficjalne treningi odbędą w czwartek narciarze alpejscy, saneczkarze i biathloniści. Ceremonię otwarcia zaplanowano na piątek na godzinę 12.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze