Sanchez skazany na 16 miesięcy pozbawienia wolności

Piłka nożna
Sanchez skazany na 16 miesięcy pozbawienia wolności
fot. PAP

Gwiazdor Manchesteru United, Alexis Sanchez został skazany na 16 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe, których dopuścił się za czasów gry w Barcelonie. Chilijczyk nie trafi jednak do więzienia.

Sanchez w zakończonym niedawno okienku transferowym trafił do Manchesteru United. Do tej pory rozegrał w ekipie z Old Trafford trzy mecze, zdążył już strzelić gola. Teraz jednak zrobiło się o nim głośno z powodów pozasportowych.

 

Hiszpański sąd skazał go na karę 16 miesięcy pozbawienia wolności. Chilijczyk w sezonie 2012/2013 przeniósł prawa swojego wizerunku na Maltę, by nie musieć płacić podatków. Sanchez zarobił w tamtym okresie ponad milion euro. Od tej sumy nie musiał płacić podatku.

 

Sprawa wyszła na jaw w 2016 roku. Wtedy prokuratura wszczęła śledztwo. Piłkarz przyznał się do winy i usłyszał wyrok. Kara jednak go ominie. Według hiszpańskiego prawa wyroki mniejsze niż dwa lata, a także przestępstwa popełnione bez użycia przemocy dają możliwość odbycia kary na wolności. Chilijczyk musiał zapłacić 500 tysięcy euro.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze