Mityng w Madrycie: Zwycięstwo Kszczota w biegu na 800 m

Inne
Mityng w Madrycie: Zwycięstwo Kszczota w biegu na 800 m
fot. Cyfrasport

Wicemistrz świata Adam Kszczot wygrał czasem 1.46,53 bieg na 800 m w halowym mityngu IAAF World Indoor Tour. To jego drugie zwycięstwo w zimowym sezonie. Drugie miejsca w Madrycie zajęli kulomiot Michał Haratyk - 20,96 i tyczkarz Piotr Lisek - 5,80.

Cała trójka miała już wcześniej zapewniony udział w halowych mistrzostwach świata. Nadal bez minimum (5,78) na imprezę w Birmingham pozostaje w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski. Lekkoatleta CWZS Zawisza Bydgoszcz SL tym razem pokonał 5,60. Kolejną wysokość - 5,70 - opuścił, a na 5,80 miał trzy nieudane podejścia. Żadnej wysokości nie zaliczył Robert Sobera (AZS AWF Wrocław).

Konkurs tyczkarzy w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach wygrał Grek Konstandinos Filipidis. Halowy mistrz świata z Sopotu wysokość 5,85 m pokonał, ale poprzeczkę przytrzymał... ręką. Zgodnie z przepisami ta próba nie powinna zostać uznana.

Haratyk (AZS AWF Kraków) w pchnięciu kulą przegrał tylko z liderem tegorocznej listy wyników Czechem Tomasem Stankiem - 21,69. Szósty był 20-letni Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn). Halowy mistrz Europy od początku sezonu ma kłopoty z palcem u ręki. W czwartek pchnął 19,48.

Dla Haratyka był to drugi start pod dachem. Cztery dni wcześniej w Spale uzyskał 21,45 i poprawił rekord życiowy.

Bieg B na 800 m wygrał czasem 1.47,74 20-letni Mateusz Borkowski (RKS Łódź). Siódma w trójskoku była Anna Jagaciak-Michalska (AZS OŚ Poznań) - 13,53. Zwyciężyła Rosjanka Wiktoria Prokopienko - 14,31.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie