Pjongczang 2018: Świetna wiadomość dla Kowalczyk przed sprintem techniką klasyczną

Zimowe
Pjongczang 2018: Świetna wiadomość dla Kowalczyk przed sprintem techniką klasyczną
fot. PAP

Najbardziej utytułowana biegaczka narciarska w historii Norweżka Marit Bjoergen zrezygnowała ze startu w środowym sprincie techniką klasyczną na igrzyskach w Pjongczangu. Decyzję ogłosiła po wywalczeniu srebrnego medalu w biegu łączonym na 15 km.

To dobra wiadomość dla Justyny Kowalczyk. Polka mocno nastawia się na rywalizację w sprincie, która odbędzie się we wtorek 13 lutego.

 

"Wydaje mi się, że w tej konkurencji nie mam dużych szans na medal, a chciałabym się skupić na rywalizacji o podium w innych biegach. Decyzję podjęłam sama już jakiś czas temu, ale nie ogłaszałam jej" - powiedziała Bjoergen w telewizji NRK.

 

Takie podejście pochwalił ekspert Fredrik Aukland. "Taka decyzja nie powinna nas dziwić i nie jest zaskoczeniem. W sprincie Marit byłaby outsiderem, a priorytetowo traktuje konkurencje, w których czuje się silna" - skomentował.

 

Bjoergen wystąpi jeszcze w czterech biegach - na 10 km techniką dowolną (czwartek), w sztafecie 4x5 km (sobota), sprincie drużynowym (środa, 21 lutego) i na 30 km techniką dowolną (niedziela, 25 lutego).

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie