Energa Basket Liga: Świetna końcówka! Polpharma wygrała w Dąbrowie Górniczej

Koszykówka

Bardzo wyrównany mecz Energa Basket Ligi w Dąbrowie Górniczej! Świetna końcówka pozwoliła Polpharmie Starogard Gdański wygrać z MKS 75:71.

Starogardzianie od początku meczu chcieli pokazać swoje dobre strony - dzięki akcjom Thomasa Davisa i Milana Milovanovicia prowadzili 7:4. Ich przewaga wzrosła później do 10 punktów po trójkach Przemysława Szymańskiego i Jakuba Schenka. Nawet gdy gospodarze lekko odrabiali straty, to Polpharma błyskawicznie odpowiadała.

W końcówce MKS zanotował jednak serię 9:0 i po trafieniu Aarona Broussarda zbliżył się do stanu 19:23. Zespół trenera Jacka Winnickiego krok po kroku niwelował różnicę, a po rzucie z dystansu D.J. Sheltona doprowadził do wyrównania. Goście starali się ponownie uciekać, ale dzięki kontrze Wołoszyna to dąbrowanie byli na prowadzeniu. Trójka Davisa w ostatniej sekundzie pierwszej połowy ustawiła wynik spotkania na 40:39 dla Polpharmy.

Gospodarze rozpoczęli trzecią kwartę od serii 6:0, ale starogardzianie szybko znowu doprowadzili do remisu. MKS ponownie jednak uciekał, a po rzutach Witalija Kowalenki i Michała Gabińskiego miał już dziewięć punktów przewagi. Niezwykle skuteczny ciągle był Davis, ale to nie wystarczało w tym momencie na ekipę z Dąbrowy Górniczej. Po 30 minutach było 60:56.

Na początku czwartej kwarty trafienie Daniela Gołębiowskiego dało kolejny remis. Drużyna trenera Winnickiego zareagowała na to serią 7:0 i znowu długo kontrolowała sytuację. Polpharma zbliżała się później jeszcze na punkt, a po kontrze Schenka wychodziła na prowadzenie. Następnie akcją 2+1 popisał się Milan Milovanović. To był kluczowy moment - na 20 sekund przed końcem goście mieli cztery punkty przewagi i udało im się to utrzymać. Polpharma wygrała 75:71.

Najlepszym zawodnikiem gości był Thomas Davis z 19 punktami, 8 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie z Dąbrowy Górniczej wyróżniał się D.J. Shelton z 27 punktami i 12 zbiórkami.

AŁ, Plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie