Pjongczang 2018: Niespodziewane zwycięstwo Kruegera w biegu łączonym na 30 km

Norweski narciarz Simen Hegstad Krueger niespodziewanie wygrał bieg łączony (15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną) na igrzyskach w Pjongczangu. Wyprzedził rodaków Martina Johnsruda Sundby'ego i Hansa Christera Holunda. Dominik Bury zajął 52. miejsce.

Krueger do tej pory triumfował tylko raz w zawodach Pucharu Świata - 16 grudnia 2017 roku w Dobbiaco na 15 km "łyżwą" - i nie był wymieniany w gronie faworytów. Niemalże pewnym kandydatem do podium był świetnie spisujący się w tym sezonie inny Norweg Johannes Hoesflot Klaebo, ale w niedzielę minął metę jako 10.

Zwycięzca biegu łączonego w Soczi (2014), łącznie trzykrotny mistrz olimpijski, Szwajcar Dario Cologna uplasował się na szóstej pozycji.

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.