Wielkie osłabienie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle! Lider kontuzjowany

Nie najlepsze wieści dochodzą z Kędzierzyna-Koźla. Na pięć dni przed meczem fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów z Diatec Trentino kontuzji doznał lider ZAKSY Sam Deroo.

ZAKSA po zwycięstwie nad Cuprum Lubin 3:0 dopisała do swojego konta kolejne trzu punkty. Był to dziewiętnasty triumf kędzierzynian w PlusLidze. Sobotni mecz oprócz zysków przyniósł jednak mistrzom Polski również straty i to bardzo poważne.

W trzecim secie kontuzji nabawił się przyjmujący Sam Deroo. Belg spadając z bloku niefortunnie upadł i skręcił staw skokowy. Zdarzenie to nie wpłynęło pozytywnie na drużynę. Niewiele brakowało, a siatkarze Andrei Gardiniego straciliby seta, bowiem przegrywali aż 14:19. Świetną zmianę dał Krzysztof Rejno, który swoją zagrywką narobił wiele szkody lubinianom.

Kontuzja Deroo nie wygląda na poważną. W niedzielę przeszedł badania, które nie wykazały zerwań. Na jego występ w środowym meczu Ligi Mistrzów z Diatec Trentino raczej nie można liczyć.