Pjongczang 2018. Bury: Przerosłem samego siebie

Zimowe
Pjongczang 2018. Bury: Przerosłem samego siebie
fot. PAP

Kamil Bury w olimpijskiej kadrze znalazł się niemal w ostatniej chwili, po relokacji miejsc. We wtorek w Pjongczangu niespodziewanie przebrnął eliminacje narciarskiego sprintu i ostatecznie zajął 30. miejsce. "Przerosłem samego siebie" - powiedział.

W swoim ćwierćfinale odstawał od rywali wyraźnie i zajął w nim ostatnie miejsce. Z olimpijskiego debiutu i tak jest jednak zadowolony.

 

"Przerosłem samego siebie tym wynikiem. Myślę, że niejedną osobę zaskoczyłem, niejedną ucieszyłem. Na więcej zabrakło mi sił. Na pewno chciałem udowodnić, że nie przyjechałem tu po nic, tylko walczyć z najlepszymi. Jestem mega szczęśliwy mogąc tu startować. To niesamowite przeżycie, szczególnie dla debiutanta" - podkreślił.

 

22-letni Bury ma za sobą dopiero dwa starty w Pucharze Świata, w sprintach techniką dowolną. Rok temu w estońskiej miejscowości Otepaeae zajął 69. miejsce, a w grudniu w Davos 76.

 

"+Klasyk+ jest zdecydowanie moją mocniejszą stroną" - zaznaczył.

 

Kiedy wchodził do strefy mieszanej na pytania dziennikarzy odpowiadała Justyna Kowalczyk. "Przyszła nowa gwiazda biegów narciarskich" - przedstawiła młodszego kolegę dwukrotna mistrzyni olimpijska.

 

"Ja się pod tym na razie nie podpisuję. Najpierw muszę to udowodnić wynikami" - odparł Bury.

 

Zwyciężył Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg, który od początku sezonu Pucharu Świata dominował, powetował sobie niepowodzenie w biegu łączonym. W niedzielę zajął 11. miejsce, nie dając rady... koalicji kolegów z kadry, którzy od początku współpracowali, aby zgubić słynącego ze świetnych finiszów rodaka.

 

We wtorek 21-latek wygrał wyraźnie. Drugi był Włoch Federico Pellegrino, a trzeci występujący pod olimpijską flagą Rosjanin Aleksander Bołszunow.

 

W eliminacjach odpadł drugi z Polaków, specjalizujący się w "łyżwie" Maciej Staręga. Został sklasyfikowany na 39. pozycji.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze