Węgrzynowski: Wynik na miarę możliwości

Inne
Węgrzynowski: Wynik na miarę możliwości
fot. PAP

Prezes łyżwiarskiego klubu Cuprum Lubin Marian Węgrzynowski po 12. miejscu Natalii Czerwonki i 29. Karoliny Bosiek w wyścigu na 1000 m na igrzyskach w Pjongczangu przyznał, że można być zadowolonym z jazdy Polek. „To wynik na miarę możliwości” – dodał.

Czerwonka zawody ukończyła ze stratą 2,21 s, a Bosiek z 4,97 s do zwyciężczyni Holenderki Jorien ter Mors. Węgrzynowski w rozmowie z PAP przyznał, że trudno było liczyć na lepszy wynik.

 

„Uważam, że Natalia pojechała dobrze i można być zadowolonym z jej wyniku. Ona nie jest sprinterką. Miejsce Bosiek jest odległe, ale trzeba pamiętać, że to jeszcze juniorka. Pojechała na igrzyska zbierać doświadczenie i na pewno przyniesie to efekt. To są wyniki na miarę naszych aktualnych możliwości” – ocenił prezes Cuprum, którego zawodniczką jeszcze niedawno była Czerwonka.

 

Węgrzynowski przyznał, że tak jak chyba wszyscy, czeka na start drużynowy kobiet, w której to konkurencji Polska cztery lata temu podczas igrzysk w Soczi zdobyła srebrny medal.

 

„Mam jednak pewne obawy, bo nasze zawodniczki prawie w ogóle ze sobą nie trenowały. Postawiły na przygotowania indywidualne i bardzo dobrze, bo chciały uzyskać jak najlepsze wyniki, ale moim zdaniem powinny też ćwiczyć zespołowo. Miesiąc, dwa przed igrzyskami trzeba było postawić na drużynę i mocno nad tym pracować. Mimo wszystko liczę, że dziewczyny sobie poradzą i zdobędą medal” – powiedział były prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

Węgrzynowski powiedział, że z optymizmem patrzy w przyszłość łyżwiarstwa szybkiego w Polsce. „Poza wspomnianą Bosiek jest jeszcze Kaja Ziomek, która dopiero co skończyła wiek juniora i pojechała na igrzyska zbierać doświadczenie. Obie zawodniczki to wielkie talenty i jestem przekonany, że w przyszłości będą dla Polski zdobywały medale na największych imprezach łyżwiarskich. Trzeba tylko sobie uświadomić, że mistrzostwa świata, czy Europy są najważniejsze, ale celem głównym powinny być igrzyska i tak trzeba opracować program treningowy, aby na igrzyska przychodziła najwyższa forma” – dodał.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

FW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze