Dookoła Algarve: Kwiatkowski wygrał drugi etap

Inne
Dookoła Algarve: Kwiatkowski wygrał drugi etap
fot. PAP/EFE

Michał Kwiatkowski wygrał drugi etap wyścigu kolarskiego Dookoła Algarve. Polak najszybciej finiszował pod górę Alto da Foia, wyprzedzając Holendra Bauke Mollemę (Trek) oraz swojego kolegę z grupy Sky Brytyjczyka Gerainta Thomasa.

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski jest trzeci, a prowadzi Thomas. Ten sam łączny czas ma pięciu pierwszych zawodników.

Etap kończył się 17-kilometrowym podjazdem, na którym kolarze grupy Sky przez długi czas dyktowali tempo. Na prowadzenie wychodzili m.in. Łukasz Wiśniowski, Michał Gołaś i Kwiatkowski. Na kilometr przed metą akcję zaczepną zlikwidował ich kolega Kenny Elissonde. Ostatecznie do finiszu zbliżała się około 20-osobowa grupa, a najwięcej sił zachował Kwiatkowski, swobodnie wyprzedzając rywali.

"Nasza drużyna rozegrała ten etap perfekcyjnie. Cieszę się z pierwszej wygranej u progu sezonu. Jeśli jest szansa na zwycięstwo, to trzeba ją wykorzystać" - powiedział Kwiatkowski w rozmowie z reporterem Eurosportu.

Kolarz z Torunia wygrał wyścig Dookoła Algarve w 2014 roku, a trzykrotnie w klasyfikacji generalnej plasował się na drugim miejscu (2013, 2015, 2017). Z kolei Thomas stanął na najwyższym stopniu podium w 2015 i 2016 roku.

Pięcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę wspinaczką na wzgórze Malhao.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie