Legia Warszawa pozyska kolejnego zawodnika! To młody talent

Piłka nożna
Legia Warszawa pozyska kolejnego zawodnika! To młody talent
fot. Cyfrasport

Mistrzowie Polski po pobycie na Florydzie najwyraźniej postanowili otworzyć się na amerykański rynek. Legia Warszawa po pozyskaniu Briana Iloskiego sprowadzi kolejnego gracza z USA. Będzie nim Amos Shapiro-Thompson. Jak podaje serwis legia.net, 18-letniemu pomocnikowi pozostały do uzgodnienia już tylko szczegóły.

Młody pomocnik od początku okresu przygotowawczego uczestniczy w zajęciach rezerwa stołecznej drużyny. Amerykański gracz swoją postawą przekonał władze Legii do swoich umiejętności i lada moment podpisze kontrakt. - Choć umowa nie została jeszcze podpisana, to kwestia czasu - pisze portal legia.net.

 

Przede wszystkim umiejętności techniczne Shapiro-Thompsona zrobiły na sztabie szkoleniowym Legii duże wrażenie. 18-latek w sparingu z Primaverą Juventusu Turyn strzelił dwa gole.

 

Shapiro-Thompson jest niezwykle utalentowanym graczem, prezentującym świetną technikę. Najlepiej spisuje się na boisku jako "dziesiątka". Potrafi szybko rozgrywać piłkę, doskonale odnajduje się w grze kombinacyjnej, a swoimi zagraniami potrafi rozbijać formację obronną rywali. Jednym z jego atutów jest umiejętność kreowania gry, stwarzania szans partnerom. Potrafi poruszać się bez piłki, często walczy o odbiór futbolówki na połowie rywali. Kiedy tego dokona, a jest osamotniony, często podejmuje dobre decyzje i potrafi uderzeniem zagrozić bramce przeciwników. Amos nie ma najlepszych warunków fizycznych, ale zawsze pomaga drużynie w presisngu. W naszej drużynie był głównym motorem napędowym, dzięki czemu notował wiele asyst. Nie mam wątpliwości, że to jeden z najlepszych graczy w Stanach Zjednoczonych w swojej kategorii wiekowej. Ma potencjał, by występować na kolejnych szczeblach reprezentacji USA - wyznał w rozmowie z legia.net były trener nastolatka Chris Kane.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie