Polska biathlonistka rekordzistką igrzysk olimpijskich!

Zimowe
Polska biathlonistka rekordzistką igrzysk olimpijskich!
fot. PAP

Trwa rywalizacja biathlonowa na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, jednak reprezentantkom Polski daleko do medali najważniejszej zimowej imprezy. Mimo to, mamy powód do dumy: Krystyna Guzik wystąpiła w biegu olimpijskim już po raz dziewiętnasty w karierze, co jest bezwzględnym rekordem. 34-latka jest na swoich czwartych igrzyskach olimpijskich.

Krystyna Guzik na igrzyska olimpijskie jeździ od 2006 roku, gdy zainaugurowała swoją przygodę z najważniejszą zimową imprezą sportową w Turynie. Przez ponad dekadę wzięła więc udział w 19 biegach indywidualnych oraz drużynowych, co jest rekordem igrzysk, którego w Pjongczangu nie ma szans pobić żadna z zawodniczek.
 
34-letnia Polka może jeszcze poprawić osiągnięcie, bowiem będzie jedną z uczestniczek sztafety kobiecej. Niewykluczony jest także występ Guzik w rywalizacji drużyn mieszanych.
 
Drugie miejsce w tabeli wszech czasów zajmuje Rumunka Eva Tofalvi (18 startów), która jest obecna w Korei, jednak jest jedyną reprezentantką swojego kraju i nie ma szans wystąpić w biegu drużynowym. Dla 39-latki to już szóste igrzyska olimpijskie! Tuż za plecami Polki jest także jej koleżanka z reprezentacji, Magdalena Gwizdoń. W Pjongczangu pobiegła po raz siedemnasty, a ma jeszcze szansę powiększyć swój dorobek. 
 
Guzik została sklasyfikowana w czwartkowym biegu indywidualnym na 15 km na odległym, 52. miejscu.
 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze