Prezes PZBiath: Uroki Pjongczangu? Zasmakujemy dopiero po startach

Zimowe
Prezes PZBiath: Uroki Pjongczangu? Zasmakujemy dopiero po startach
fot. PAP

- Zawodniczki i zawodnicy zasmakują życia towarzyskiego dopiero po sztafetach. Będą mieli jeden, czy dwa dni, by zwiedzić Pjongczang i zobaczyć jak inni korzystali z uroków igrzysk olimpijskich - powiedziała prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Derasimuk.

Biało-Czerwoni w czwartkowych biegach poradzili sobie całkiem dobrze. - Przyjęliśmy to z ogromnym entuzjazmem. Dobry wynik pozwolił Monice Hojnisz zakwalifikować się do biegu ze startu wspólnego, gdzie w 2013 roku zdobyła medal mistrzostw świata. Kiedyś podczas igrzysk w Turynie Tomasz Sikora zdobył dla nas medal. To takie pozytywne emocje, które nam dziś towarzyszą - skomentowała prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Derasimuk.

- Cieszymy się, że Weronika Nowakowska pokazała, że stać ją na bardzo dobre wyniki i do trzeciego strzelania liczyła się w walce o medale. Może właśnie zbyt duża presja i stres nie pozwoliły jej wykorzystać świetnej pozycji na ostatnim strzelaniu - dodała.

Podobnie jak w skokach narciarskich duży wpływ na wyniki w biathlonie mają warunki pogodowe. - Jeżeli chodzi o sprint i bieg pościgowy to pogoda rozdzieliła medale. Jeżeli chodzi o dzień dzisiejszy to pogoda była normalna. Monika Hojnisz powiedziała, że ten jeden nietrafiony strzał to nie była wina wiatru, lecz błędu naszej biathlonistki - powiedziała.

Polacy bardzo poważnie podchodzą do swoich biegów. Atrakcje oferowane przez koreańskie miasto zostawiają sobie na deser. - Zostaliśmy w czasie europejskim. Wstajemy w granicach godziny pierwszej czasu koreańskiego, a chodzimy spać około drugiej lub trzeciej nad ranem. Powoduje to, że jesteśmy skupieni właściwie tylko na treningach, startach i regeneracji do kolejnego dnia zawodów. Jeśli chodzi o życie towarzyskie to myślę, że zawodniczki i zawodnicy zasmakują tego dopiero po sztafetach. Będą mieli jeden, czy dwa dni, by zwiedzić Pjongczang i zobaczyć jak inni korzystali z uroków igrzysk olimpijskich - zakończyła.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie