White pod ostrzałem kibiców. Poszło o flagę Stanów Zjednoczonych

Inne
White pod ostrzałem kibiców. Poszło o flagę Stanów Zjednoczonych
fot. PAP

Shaun White, chociaż wywalczył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, to podpadł amerykańskim kibicom. Wszystko przez to, że w trakcie świętowania przypadkowo nadepnął flagę Stanów Zjednoczonych.

Dla Amerykanów flaga jest bardzo ważna. Zgodnie z Kodeksem Stanów Zjednoczonych, nie powinna ona dotykać niczego pod sobą, w tym ziemi, podłogi, wody czy znaków handlowych. Wielu amerykańskich kibiców było więc oburzonych tym, co się wydarzyło, gdy White świętował wywalczenie złotego medalu.

 

 

Jak tłumaczył się sam zainteresowany? - Pamiętam, że dostałem flagę. Próbowałem włożyć rękawiczki, trzymając flagę i deskę. Nie chciałem okazać braku szacunku. Nawet teraz flaga wisi na maszcie przed moim domem. Przepraszam. Jestem dumny z bycia częścią drużyny i bycia Amerykaninem. Cieszę się, że mogę reprezentować mój kraj - powiedział.

 

White wywalczył złoto w halfpipe'ie. Amerykanin błyszczał już w eliminacjach, które wygrał z kosmiczną notą 98,50. W finale prowadził już po pierwszym przejeździe, ale w drugiej kolejce świetnie zaprezentował się Ayumu Hirano. Ostatnio słowo należało jednak do Amerykanina, który jadący jako ostatni zaprezentował podobny pod względem technicznym przejazd, ale jego ewolucje odbywały się na większej wysokości i były bardziej brawurowe niż Japończyka, dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo.

 

Dla White'a było to trzeci złoty medal olimpijski w karierze. Poprzednio triumfował w Turynie i Vancouver. Startował także w Soczi, jednak zajął tam "tylko" czwarte miejsce.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze