Pjongczang 2018: Co czeka nas w piątek?

Zimowe
Pjongczang 2018: Co czeka nas w piątek?
fot. PAP

W piątek w Pjongczangu odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu skoków na dużym obiekcie. Rano w supergigancie wystartuje Michał Kłusak, a później w biegu na 15 km techniką dowolną walczyć będą Dominik Bury, Kamil Bury i Maciej Staręga.

Trener kadry skoczków Stefan Horngacher zdecydował, że w kwalifikacjach do drugiego olimpijskiego konkursu wystąpią Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Hula i Dawid Kubacki. Zabraknie, podobnie jak w rywalizacji na mniejszym obiekcie, Piotra Żyły, który na ostatnich treningach prezentował się najsłabiej z piątki Biało-Czerwonych.

 

Zasady kwalifikacji w polskiej ekipie były klarowne. Kto będzie skakał najsłabiej w środowych i czwartkowych treningach, ten sobotnie zawody obejrzy w roli kibica. Najpierw Żyła zajmował 32., 22. i 36. lokatę, a następnie 32., 29. i 26. Rezultaty Macieja Kota, z którym tak naprawdę walczył o miejsce, to dziewiąta, 20. i 12. pozycja oraz 26., 14. i 11.

 

- Taki jest sport i trzeba się z tym pogodzić - powiedział Żyła.

 

Przyznał, że nie ma do nikogo pretensji, nawet do siebie. "Robiłem swoje, a prawda jest taka, że problemy pojawiły się już gdzieś wcześniej w sezonie. Było za dużo kombinowania, a jak jeszcze dojdzie stres, to trudno z tego wyjść" - tłumaczył.

 

Treningi pokazały, że Stefan Hula i Dawid Kubacki powinni być w czołówce, a Kamil Stoch będzie walczył o medal. Nie wszyscy z czołówki pojawili się na skoczni w czwartek. m.in. zabrakło najlepiej prezentujących się dzień wcześniej norweskich medalistów z obiektu normalnego Roberta Johanssona i Johanna Andre Forfanga. W piątkowych kwalifikacjach formę sprawdzą już obowiązkowo wszyscy.

 

Zmagania rozpoczną się o godz. 13.30 czasu polskiego.

 

Wcześniej do rywalizacji przystąpią alpejki. Na godz. 2 w nocy czasu polskiego zaplanowano pierwszy przejazd slalomu kobiet, ale na liście startowej nie ma wcześniej awizowanej Maryny Gąsienicy-Daniel, która w czwartek w gigancie uplasowała się na 27. pozycji.

 

Faworytką jest bez wątpienia Amerykanka Mikaela Shiffrin, liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, która w czwartek była najlepsza w gigancie. W godzinę po kobietach rywalizację w supergigancie rozpoczną mężczyźni, wśród nich Michał Kłusak.

 

Kolejnym polskim akcentem w piątek będzie bieg narciarzy na 15 km techniką dowolną z udziałem trójki Biało-Czerwonych. Na starcie staną Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga.

 

Medale zostaną rozdane także w skeletonie, odbędzie się 3. i 4. ślizg mężczyzn. ale bez udziału Polaków. Kobiety dopiero rozpoczną rywalizację, zaplanowane są dwa pierwsze ślizgi. W eliminacjach snowboardowego crossu wystąpi Zuzanna Smykała.

 

Bez udziału Polaków będzie trwała walka mężczyzn w łyżwiarstwie figurowym (program krótki), medale zostaną rozdane w narciarstwie dowolnym w konkurencji skoków akrobatycznych.

 

Hokeiści rozegrają cztery spotkania. Zaplanowane są mecze w grupie B USA - Słowacja i Olimpijczycy z Rosji - Słowenia, natomiast w grupie C Finlandia spotka się z Norwegią, a Szwecja z Niemcami.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie