Smykała: Powinnam być zadowolona

Zimowe
Smykała: Powinnam być zadowolona
fot. PAP

- Wiem, że powinnam być zadowolona, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia - powiedziała Zuzanna Smykała po zajęciu 20. miejsca w snowboardowej konkurencji cross podczas igrzysk w Pjongczangu. To był olimpijski debiut 28-letniej zawodniczki.

Na liście startowej pierwszej rundy kwalifikacji było 26 zawodniczek. Spośród nich 12 najlepszych awansowało do ćwierćfinału. Polka zajęła 22. miejsce z czasem 1.23,41. Była ostatnia w gronie snowboardzistek, które ukończyły przejazd. W drugiej rundzie 14 pozostałych zawodniczek walczyło o 12 miejsc w 1/4 finału. Smykała tym razem pokonała trasę w czasie 1.23,44 i także była ostatnia spośród tych, które dojechały do mety.

- Wiem, że powinnam być zadowolona, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najpierw cieszyłam się, że w ogóle wywalczyłam kwalifikację na igrzyska, a potem, że przebrnęłam eliminacje. Chciałam przejść ćwierćfinał, ale błąd popełniłam już na starcie - przyznała.

- Walczyłam do końca i skupiałam się na tym, aby jechać jeszcze szybciej. W tej konkurencji wszystko może się zdarzyć. Gdyby wywróciły się dwie zawodniczki, wtedy by się udało. Jestem pierwszą kobietą z Polski startującą w snowcrossie na igrzyskach, więc mam z czego być dumna - dodała.

O upadki w Pjongczangu akurat wyjątkowo łatwo. Już w eliminacjach groźnie wyglądającemu uległa Czeszka Vendula Hopjakova.

- To jeden z najtrudniejszych torów, po którym jechałam. Nie spodziewałam się aż takich problemów. Na pierwszym treningu, kiedy jeszcze mocno wiało, niewiele dziewczyn była w stanie go przejechać w całości. Duża prędkość, dużo skoczni. To powoduje, że jest mało czasu na przygotowanie się do każdej przeszkody - powiedziała Smykała.

Triumfowała Włoszka Michela Moioli. Drugie miejsce zajęła 16-letnia Francuzka Julia Pereira de Sousa Mabileau, a trzecie mistrzyni sprzed czterech lat z Soczi Czeszka Eva Samkova.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze