Wellinger: Kamil zasłużył na złoto

Zimowe
Wellinger: Kamil zasłużył na złoto
fot. PAP

"Kamil Stoch zasłużył na złoto" - ocenił drugi w konkursie olimpijskim na dużym obiekcie w Pjongczangu Andreas Wellinger. "To kosmiczne igrzyska, a jeszcze nie koniec" - powiedział niemiecki skoczek narciarski, który triumfował tydzień wcześniej na normalnej skoczni.

Gdy tydzień temu 22-letni skoczek został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim, do wioski wrócił o 5 nad ranem. Tym razem nie będzie mógł sobie na coś takiego pozwolić, bo w niedzielę są już kolejne treningi, a w poniedziałek konkurs drużynowy.

"Ale jakieś piwo pewnie będzie" - skomentował.

W sobotę triumfował Kamil Stoch, który w Korei wywalczył pierwszy medal dla Polski.

"Te igrzyska są dla mnie kosmiczne. Nie umiem tego opisać. To, że znowu znajduję się na podium, jest dla mnie czymś niewyobrażalnym, jakimś szaleństwem" - przyznał i dodał, że chciałby jeszcze walczyć o trzeci krążek - tym razem z drużyną.

"To całkiem realne, że trzy razy wskoczę na podium" - ocenił. Jego zdaniem kluczem do wygrania drugiego medalu był spokój. "Byłem totalnie zrelaksowany i po prostu spróbowałem zrobić to najlepiej jak umiem. To się udało" - skomentował.

Wellinger, który tego dnia oddał dłuższe skoki od Stocha (135,5 i 142 m) uważa, że to Polak zasłużył na złoto.

"Cieszę się z sukcesu Kamila, bo naprawdę na to zasłużył. Jest niesamowitym zawodnikiem" - powiedział Niemiec.

Brązowy medal wywalczył Norweg Robert Johansson. Stoch zdobył swoje trzecie złoto igrzysk - dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium cztery lata wcześniej w Soczi. Wellinger też już trzy razy stawał na podium tej imprezy. W 2014 roku razem z drużyną - wówczas jako 18-latek - wywalczył złoto.

"Teraz mamy chrapkę na coś wielkiego" - przyznał.

Dekoracja medalowa konkursu z dużej skoczni zaplanowana jest na niedzielę.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie