Grzywa o ataku na Nowakowską: Chamstwo na najniższym poziomie

Zimowe

– Ci, którzy znają Weronikę i jej kibicują od kilku sezonów, zdają sobie sprawę jak wiele ona włożyła, jaką katorżniczą pracę przeszła, żeby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie... To, co wypisują internauci jest ohydne – powiedziała Magdalena Grzywa.

"Ty j***a suko, wstyd przynosisz Polsce". "Ty p******a. szmato, po co tam pojechałaś?" – to wiadomości, jakie otrzymała od "kibiców" polska biathlonistka Weronika Nowakowska po niezbyt udanym starcie na zimowych igrzyskach olimpijskich Pjongczang 2018.

 

Reakcja reprezentantki Polski była ostra. Skierowane przez nią w stronę hejterów słowa: "W d... byliście i g... widzieliście" wywołały ogromną dyskusję, wielu kibiców poczuło się dotkniętych... Czy słusznie? Nowakowska wyjaśniła swą sytuację w kolejnym filmie opublikowanym na Facebooku:

 

– Drodzy kibice. Od wczoraj krąży po Internecie fragment wyciętej z kontekstu mojej wypowiedzi. Nie była to wypowiedź najwyższych lotów, nie komunikuję się takim językiem na co dzień. Niemniej jednak, powiedzenie dwóch brzydkich słów jest niczym w porównaniu do tego, z czym olimpijczycy stykają się w sieci. Nie mówię tu o krytyce. Krytyka jest OK – stwierdziła.

 

Co Grzywa sądzi o atakach hejterów na Nowakowską?

 

– Jest to chamstwo na najniższym poziomie... Weronika absolutnie nie zasłużyła sobie na takie słownictwo. W końcu te emocje puściły. Ja jako sportowiec ją rozumiem. Nikt nie lubi być przezywany. Mi ona powiedziała dokładnie, że to nie chodzi o to, że ktoś ocenia jej starty – powiedziała Magdalena Grzywa.

 

Była reprezentantka Polski w biathlonie stanęła w obronie swej koleżanki:

 

– Ci, którzy znają Weronikę i jej kibicują od kilku sezonów, zdają sobie sprawę, jak wiele ona włożyła, jaką katorżniczą pracę przeszła, żeby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie i żeby na tych igrzyskach spróbować powalczyć o ten swój ostatni medal. To, co wypisują internauci jest ohydne. Weronika nie powinna w ogóle tego czytać – stwierdziła.

 

– Przelało się, nie powinna tego powiedzieć. Na szczęście cieszę się, że był ten drugi post i film, w którym przeprasza kibiców, bo nie wszystkich to oczywiście dotyczyło. W Internecie jest tak wiele hejtu, tak okropne słownictwo, że ciężko się to czyta i trudno to czasami wytrzymać – dodała Grzywa.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie