Nowakowska znowu przemówiła. "Namawiam do okazania odrobiny szacunku"

Zimowe
Nowakowska znowu przemówiła. "Namawiam do okazania odrobiny szacunku"
fot. PAP

Kilkadziesiąt godzin temu w sieci pojawiło się wideo, na którym Weronika Nowakowska w ostrych słowach skomentowała wpisy polskich internautów. W kolejnym filmie polska biathlonistka wyjaśniła powody, które zmusiły ją do wypowiedzenia ostrych słów pod adresem polskich kibiców.

Przypomnijmy, że w wideo, które pojawiło się na Instagramie Nowakowskiej kilkadziesiąt godzin temu, nie przebierała ona w słowach. - W d... byliście i g... widzieliście - zwróciła się do Polaków, którzy bardzo mocno zareagowali na jej słabe występy na igrzyskach w Pjongczangu. W kolejnym filmie Polka podała nawet przykłady komentarzy, które z wiadomych przyczyn nie zostaną tu zacytowane.

Nowakowska swoje drugie wideo rozpoczęła jednak od wyjaśnienia skierowanego do polskich fanów sportów zimowych. - Drodzy kibice. Od wczoraj krąży po Internecie fragment wyciętej z kontekstu mojej wypowiedzi. Nie była to wypowiedź najwyższych lotów, nie komunikuję się takim językiem na codzień. Niemniej jednak, powiedzenie dwóch brzydkich słów jest niczym w porównaniu do tego, z czym olimpijczycy stykają się w sieci. Nie mówię tu o krytyce. Krytyka jest OK - powiedziała biathlonistka w filmie, który znalazł się na jej Facebooku.

- Mówię o chamstwie. Jeżeli ktoś obraża mnie i moją rodzinę, to to jest zwyczajne przegięcie - dodała, cytując właśnie obraźliwe wiadomości jakie otrzymywała. - Proszę Was, nie opowiadajcie, że przyjechałyśmy tu na wycieczkę. Gdyby tak było, na pewno nie wybrałabym Korei Południowej i na pewno zabrałabym ze sobą rodzinę - mówiła wyraźnie poddenerwowana sportsmenka.

Swój występ przed kamerą zakończyła słowami: - Nawet nie namawiam już Was do kibicowania, ale do okazania odrobiny szacunku. Pamiętajcie, że poza tym, że jesteśmy sportowcami, to jesteśmy też zwykłymi ludźmi - spuentowała Polka.

 


W Pjongczangu Nowakowska startowała w sprincie (34. miejsce), biegu pościgowym (30 miejsce) i biegu indywidualnym (21. miejsce). W sobotniej rywalizacji ze startu wspólnego zabrakło jej w stawce 30 zawodniczek. Wzięłaby w nim udział, gdyby w czwartkowym biegu indywidualnym finiszowała o 0,7 s szybciej.

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie