Hokejowy turniej EIHC: Ostatnie miejsce Polaków

Polska przegrała z Węgrami 2:3 w ostatnim meczu rozgrywanego w Katowicach turnieju hokeja na lodzie Euro Ice Hockey Challenge o Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Biało-czerwoni zajęli ostatnie, czwarte miejsce. Pierwsze wywalczył Kazachstan.

Pierwsza tercja była niezła w wykonaniu biało-czerwonych. Węgierski bramkarz miał sporo pracy, jednak ani Bartosz Fraszko ani Krystian Dziubiński w dogodnych sytuacji nie zdołali pokonać Miklosa Rajny.

Kibice doczekali się na bramki w drugiej odsłonie. W 24. min. Polacy wykorzystali grę w podwójnej przewadze i objęli prowadzenie. Wyrównał, pięknym strzałem pod poprzeczkę, Matyas Odnoga. Jednak po następnych 63 sekundach Tomasz Malasiński zapewnił drużynie kolejne prowadzenie w tym meczu.

Węgrzy po raz kolejny wyrównali w 44. min. Istvan Sofron dobił wówczas strzał Zsombora Garata. Rozstrzygająca akcja miała miejsce w 56. min. Węgrzy wygrali bulik w tercji obronnej rywala. Długo rozgrywali krążek, a do bramki skierował go Balint Magosi.

Na 90 sekund przed końcem szkoleniowiec biało-czerwonych - korzystając z tego, że jego podopieczni grali w przewadze - wycofał bramkarza. Wynik spotkania nie uległ jednak zmianie.

Polska  Węgry 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Bramki: 1:0 Damian Kapica (24), 1:1 Matyas Odnoga (34), 2:1 Tomasz Malasiński (35), 2:2 Istvan Sofron (44), 2:3 Balint Magosi (56).

Kary: Polska - 18, w tym 10 Bartłomiej Neupauer za uderzenie wysokim kijem; Węgry - 18 minut. Widzów: 1 200.

Polska: Ondrej Raszka - Bartosz Ciura, Bartłomiej Pociecha, Maciej Urbanowicz, Krystian Dziubiński, Damian Kapica - Mateusz Rompkowski, Damian Tomasik, Bartosz Fraszko, Patryk Wronka, Tomasz Malasiński - Jakub Wanacki, Maciej Kruczek, Krzysztof Zapała, Marcin Kolusz, Jakub Witecki - Oskar Jaśkiewicz, Kamil Górny, Radosław Sawicki, Filip Komorski, Bartłomiej Neupauer.

Kazachstan Włochy 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Bramka: 1:0 Nikita Michailis (60).

Kary: Kazachstan - 4; Włochy - 14 minut. Widzów 400.