Pociecha: Nikt nie grał na pół gwizdka

Zimowe
Pociecha: Nikt nie grał na pół gwizdka
fot. PAP

Hokejowa reprezentacja Polski zajęła ostatnie, czwarte miejsce w turnieju EIHC, który do niedzieli było rozgrywany w Katowicach. "Musimy wyciągnąć wnioski"' - powiedział napastnik Maciej Urbanowicz.

"Myślę, że niedzielne, ostatnie spotkanie w tym turnieju było najlepsze w naszym wykonaniu (Polska przegrała z Węgrami 2:3). Zmieniliśmy taktykę, ustawienie. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, aby podnieść swoje morale. Prowadziliśmy, jednak zabrakło nam czegoś w końcówce. Musimy szybko wyciągnąć wnioski, gdyż zbliżają się mistrzostwa świata. Mamy wyrównaną grupę. Możliwe jest zajęcie każdego miejsca" - powiedział dziennikarzom Urbanowicz.

Reprezentacyjny obrońca Bartłomiej Pociecha zwrócił uwagę, że chociaż nie udało się odnieść zwycięstwa, to każdy kolejny mecz był lepszy w wykonaniu polskiej drużyny. "Powoli zaczyna funkcjonować to, czego nas uczy trener Ted Nolan. Dla nas cel jest jeden - wygrać w kwietniu mistrzostwa świata (Dywizji I, gr. A). Szkoleniowiec nam powtarza, że dochodzenie do odpowiedniej formy w kwietniu to proces, który musimy przejść" - podkreślił.

Zapewnił, że nikt z reprezentacji nie grał w Katowicach na „pół gwizdka”. „Pech chciał, że mecze ułożyły się tak, a nie inaczej. Trudno mi powiedzieć dlaczego tak się stało. Trenerzy to przeanalizują” – dodał Pociecha.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze