Triumf Kwiatkowskiego w wyścigu Dookoła Algarve

Inne
Triumf Kwiatkowskiego w wyścigu Dookoła Algarve
fot. PAP/EPA

Michał Kwiatkowski z teamu Sky wygrał pięcioetapowy wyścig kolarski Dookoła Algarve. Polak triumfował w niedzielnej wspinaczce na wzgórze Malhao.

Wyścig w południowej Portugalii jest jednym z ulubionych kolarza z Torunia. Wygrał go w 2014 roku, a trzykrotnie w klasyfikacji generalnej plasował się na drugim miejscu (2013, 2015, 2017).

 

Do niedzielnego, ostatniego etapu przystępował jako wicelider klasyfikacji generalnej. Prowadził jego kolega z zespołu Brytyjczyk Geraint Thomas. Obaj znaleźli się w 31-osobowej grupie, która odłączyła się od peletonu. Początkowo był w niej również Michał Gołaś. Jednak wraz z upływem czasu grupa się kurczyła.

 

Na atak zdecydowali się Austriak Lukas Postlberger i Czech Zdenek Stybar. Ten drugi na 11 kilometrów przed metą pozostał sam. Dwa kilometry przed metą dogonił go Kwiatkowski i już nie oddał prowadzenia.

 

Ostatecznie w klasyfikacji końcowej Thomas był drugi, a trzecie miejsce zajął Amerykanin Tejay Van Garderen (BMC Racing).

 

Pozostali Polacy z teamu Sky zajęli odległe miejsca w niedzielnym etapie. Gołaś został sklasyfikowany na 69. miejscu, a Łukasz Wiśniowski na 114. W klasyfikacji generalnej Gołaś zajął 67. lokatę, a Wiśniowski 80.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze