Pjongczang 2018: Dwóch Polaków w czwórce! Kto był najlepszym zawodnikiem "drużynówki"?

Zimowe

Reprezentacja Polski po zaciętym boju nieznacznie przegrała z Niemcami walkę o srebro olimpijskie w drużynowym konkursie skoków narciarskich w Pjongczang 2018. Biało-Czerwoni skakali niezwykle równo, a wszystkich swoją doskonałą postawą zaskoczył zwłaszcza Dawid Kubacki, który był jednym z najlepszych skoczków indywidualnie. Nieznacznie lepszy był Kamil Stoch, zaś bezkonkurencyjny tego wieczora w Korei był zawodnik zwycięzców, Daniel Andre Tande.

Norwegia okazała się bezkonkurencyjna w konkursie drużynowym, zdobywając pierwsze złoto olimpijskie w drużynie w swojej historii. Daniel Andre Tande, Robert Johansson, Andreas Stjernen i Johann Andre Forfang dali prawdziwy popis, dystansując drugich Niemców o ponad 20 punktów.
 
Największa rywalizacja trwała między wicemistrzami, a trzecią Polską. Do ostatnich sekund ważyły się losy srebrnych i brązowych krążków, bowiem Kamilowi Stochowi zabrakło raptem dwóch metrów, aby zapewnić nam drugi stopień podium. Nasz złoty mistrz po zsumowaniu obu prób był trzecim najlepszym zawodnikiem całego konkursu drużynowego. Jego 139 i 134,5 metra złożyły się na 277,5 punkta.
 
Tuż za jego plecami znalazł się znakomicie dysponowany w konkursie drużynowym Dawid Kubacki. Nasz reprezentant uzyskał 138,5 i 135,5 metra, zbierając aż 275 punktów - był to czwarty najlepszy zawodnik indywidualnie. Polacy ustąpili drugiemu Andreasowi Wellingerowi (140 i 134,5 m - 284,2 pkt) oraz najlepszemu tego dnia Danielowi Andre Tande (136 i 140,5 m - 287,3 pkt), który w konkursach indywidualnych zajmował miejsca szóste (skoczna normalna) i czwarte (skocznia duża).
 
Lider Norwegii pociągnął swoich kolegów do zasłużonego złota olimpijskiego. Skaczący jako ostatni Robert Johansson zajął miejsce tuż za Kubackim (274,8 pkt), kolejny był jego rodak Andreas Stjernen (274,4 pkt). Ostatni z triumfatorów Johann Andre Forfang uplasował się na dwunastej lokacie indywidualnie (262 pkt).
 
Pozostali reprezentanci Polski zajęli jedenaste (Stefan Hula - 264,6 pkt) i czternaste miejsce (Maciej Kot - 255,3 pkt). Dla porównania drudzy Niemcy zajmowali 2, 8, 9 i 15-ste miejsca indywidualnie.
 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie