Pjongczang 2018: Dziesięć kobiecych drużyn hokejowych w Pekinie

Zimowe
Pjongczang 2018: Dziesięć kobiecych drużyn hokejowych w Pekinie
fot. PAP

Nie osiem, jak w Pjongczangu, a dziesięć zespołów zagra w 2022 roku w Pekinie w olimpijskim turnieju hokeja na lodzie kobiet - poinformował prezydent międzynarodowej federacji (IIHF) Rene Fasel.

Za zwiększeniem liczby uczestniczących drużyn postulowali organizatorzy kolejnych zimowych igrzysk. Wcześniej IIHF zadecydowała, że w mistrzostwach świata grać będzie nie osiem, tylko dziesięć żeńskich reprezentacji.


Olimpijski turniej hokeja na lodzie kobiet rozgrywany jest od 1998 roku. W Nagano wygrały Amerykanki, a w czterech następnych edycjach najlepsze były Kanadyjki. Tylko raz (2006 rok) w finale wystąpiły Szwedki.

 

W półfinałach w Pjongczangu ekipa USA rywalizuje obecnie z Finlandią, zaś o godz. 13.10 Kanada spotka się z Olimpijkami z Rosji.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze