Pjongczang 2018: Kolejna porażka Szwedek, prowadzi Korea

Zimowe
Pjongczang 2018: Kolejna porażka Szwedek, prowadzi Korea
fot. PAP

Reprezentantki Szwecji przegrały drugi z rzędu mecz w olimpijskim turnieju curlingu w Pjongczangu. Skandynawskie zawodniczki uległy Japonkom 4:5 i wspólnie z tym zespołem z bilansem pięciu zwycięstw i dwóch porażek zajmują drugie miejsce w tabeli. Prowadzą Koreanki.

Szwedki to wicemistrzynie olimpijskie sprzed czterech lat z Soczi. Wówczas najlepsze były Kanadyjki, które na razie jednak nie zachwycają. Wprawdzie w poniedziałek pokonały Japonię 8:3, jednak było to ich dopiero trzecie zwycięstwo w szóstym meczu.

- Musimy zapomnieć o przeszłości i skupić się na kolejnych meczach, na każdym kolejnym pojedynczym zagraniu – powiedziała po ostatnim spotkaniu kanadyjska kapitan Rachel Homan.

Prowadzące w tabeli Koreanki, które podobnie jak Kanadyjki rozegrały jeden mecz miej od rywalek, mają na koncie pięć zwycięstw i jedną porażkę.

W turnieju startuje 10 drużyn, które najpierw rywalizują ze sobą w systemie kołowym. Ostatnie mecze tej rundy odbędą się w środę i czwartek. Do drugiej fazy turnieju awansują cztery najlepsze zespoły.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze