Nowak: Czy Federer wyrówna rekord Connorsa?

Tenis

Roger Federer zwyciężył w turnieju ATP w Rotterdamie i ponownie powrócił na szczyt światowego rankingu. Jest on tym samym najstarszym liderem w historii. Czy uda mu się pobić kolejny rekord, jakim jest 109 wygranych turniejów Jimmiego Connorsa? Szwajcar ma ich bowiem 97. Kwestię tę omówiła była wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie i obecna komentatorka Polsatu Sport Katarzyna Nowak.

- 19 lutego Roger Federer zwyciężył w finale turnieju w Rotterdamie i ponownie został liderem światowego rankingu ATP. 36-letni Szwajcar został tym samym najstarszym w historii zawodnikiem na szczycie tenisowej drabinki. Rekord należał do jednego z najlepszych tenisistów lat 90. Amerykanina Adrei Agassiego, który przewodził klasyfikacji mając 33 lata i 133 dni - powiedziała była reprezentantka Polski w tenisie i obecna komentatorka Polsatu Sport Katarzyna Nowak.

- Federer w Holandii jak zwykle zachwycał swoją fantastyczną postawą i niesamowitą formą psychiczną i fizyczną. Po wygranym pojedynku ćwierćfinałowym z Robinem Haase, po którym wiadomo już było, że Szwajcar będzie piastował funkcję lidera, powiedział on, że Rotterdam jest dla niego bardzo specyficznym miejscem. Sięgnął pamięcią do odległych lat, gdy jeszcze jako nastolatek o czupurnej, blond grzywie znakomicie stawiał się Jewgienijowi Kafielnikowowi - dodała.

 

Cała analiza Katarzyny Nowak w załączonym materiale wideo.

Katarzyna Nowak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze