Pjongczang 2018: Złoto w łyżwiarstwie figurowym dla Kanady, Polska poza dziesiątką

Zimowe
Pjongczang 2018: Złoto w łyżwiarstwie figurowym dla Kanady, Polska poza dziesiątką
fot. PAP/EPA

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew z dorobkiem 161,35 punktów zajęli 14. miejsce w rywalizacji olimpijskiej par tanecznych w jeździe figurowej na lodzie w Pjongczangu. Złoty medal zdobyli Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir (206,07 pkt).

Drugie miejsce zajęli Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron (205,28 pkt), a trzecie amerykańskie rodzeństwo Maia i Alex Shibutani (192,59 pkt).

 

Virtue i Moir prowadzili po programie krótkim, w którym wynikiem 83,67 pobili rekord świata. W programie dowolnym Kanadyjczycy wystąpili przy muzyce z filmu "Moulin Rouge", ale przegrali z Francuzami. Do końcowego triumfu wystarczyła im jednak zaliczka z poniedziałkowego występu. Ogólną notą 206,07 pobili rekord świata, ustanowiony kilka minut wcześniej przez Francuzów Papadakis i Cizerona (205,28 pkt).

 

To trzeci złoty medal olimpijski w karierze tej kanadyjskiej pary, a drugi w Pjongczangu. W poprzedni poniedziałek triumfowali z reprezentacją Kanady w rywalizacji drużynowej. Natomiast Virtue i Moir pierwszy złoty medal olimpijski zdobyli w 2010 roku w Vancouver. Po zajęciu drugiego miejsca w Soczi oboje zakończyli karierę. Na lodowisko wrócili pod koniec 2016 roku.

 

We wtorek po brąz sięgnęło rodzeństwo Maia i Alex Shibutani, którzy po programie krótkim zajmowali czwarte miejsce. We wtorek jednak Amerykanie Madison Hubbell i Zachary Donohue popełnili błąd i spadli na czwarte miejsce.

 

Z kolei Kaliszek i Spodyriew wystąpili przy muzyce z filmu "Wielki Gatsby". W programie dowolnym zostali sklasyfikowani na 15. miejscu, ale zachowali 14. lokatę wywalczoną dzień wcześniej.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze