Szef organizacji UFC Dana White potwierdził, że ostatecznie Conor McGregor zostanie pozbawiony pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej UFC. O wakujący tytuł będą walczyć Kahbib Nurmagomedov oraz Tony Ferguson podczas gali UFC 223 w Nowym Jorku. - Powiedziałem na ostatniej konferencji prasowej, że o ta walka będzie o tytuł. I nie chodzi o tytuł tymczasowy, ale o tytuł regularny - powiedział Dana White dla TMZ Sports.

McGregor tytuł kategorii piórkowej zdobył podczas gali UFC 194 w grudniu 2015 roku, kiedy błyskawicznie znokautował Jose Aldo. Osiem miesięcy później po zwycięstwie nad Eddim Alvarezem został pierwszym mistrzem, który dzierżył dwa pasy mistrzowskie jednocześnie.

- Czy Conor będzie zasmucony? On to zrozumie. Conor zarobił sporo pieniędzy, potrzebował trochę odpocząć, ale dywizja musi iść do przodu. Zawsze powtarzałem, że Conor może już nie wrócił. On naprawdę zarobił sporo pieniędzy - dodał White.

McGregor nie stoczył walki od wspomnianego pojedynku z Alvarezem w listopadzie 2016 roku. Irlandczyk w międzyczasie pojawił się w ringu pięściarskim i skrzyżował rękawice na zasadach pięściarskich z niepokonanym Floydem Mayweatherem. "Notorious" zradził, że zarobił za to starcie około 100 milionów dolarów.

Transmisja wszystkich gal UFC na sportowych antenach Polsatu!