WT w siatkówce plażowej: Kujawiak i Rudol odpadli po fazie grupowej

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Kujawiak i Rudol odpadli po fazie grupowej
fot. PAP

Siatkarze plażowi Kacper Kujawiak i Maciej Rudol na fazie grupowej zakończyli udział w turnieju World Tour na irańskiej wyspie Kisz. Awans do 1/8 finału już wcześniej zapewnili sobie Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz.

Kujawiak (RCS Czarni Radom) i Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) w środę w grupie G przegrali z Litwinami Arnasem Rumseviciusem i Lukasem Kazdailisem 1:2 (19:21, 21:16, 13:15), a dzień później ulegli Amerykanom Williamowi Kolinske i Milesowi Evansowi 0:2 (18:21, 13:21). Z dwoma porażkami na koncie zajęli ostatnie miejsce w tabeli i odpadli z dalszej rywalizacji.

Lepiej poradzili sobie Prudel (TS Volley Rybnik) i Szałankiewicz (Stakolo Staszów), którzy w grupie D rozstrzygnęli na swoją korzyść oba środowe pojedynki (z Ukraińcami Ołeksijem Deninem i Denysem Denysenką 2:0 i z Łotyszami Rihardsem Finstersem i Aleksandrsem Solovejsem 2:1). Dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w tabeli, dające bezpośredni awans do "16".

W piątek w 1/8 finału czeka ich spotkanie z Francuzami Olivierem Barthelemym i Romainem Di Giantommaso.

Kwalifikacji nie przeszli Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski.

Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Michał Bryl (RCS Czarni Radom) oraz Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) trenują obecnie w Fort Lauderdale na Florydzie, gdzie 27 lutego rozpocznie się turniej WT rangi Major.

Na wyspie Kisz rywalizują tylko męskie duety.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie