Manchester City zgarnął Puchar Ligi! Bezradny Arsenal

Manchester City wygrał pewnie 3:0 z Arsenalem w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Londyńczycy byli długimi momentami bezradni, a "The Citizens" po golach Sergio Aguero, Vincenta Kompanego oraz Davida Silvy sięgneli po pierwszy tytuł w tym sezonie.

W walce o pierwsze w tym sezonie trofeum faworytami byli podopieczni Pepa Guardioli. Wielki zawód Manchester City sprawił swoim fanom kilka dni wcześniej, kiedy to odpadł z Pucharu Anglii przegrywając z trzecioligowym Wigan. Arsenal również nie zachwycał, w Lidze Europy co prawda awansował dalej, ale przegrał z Ostersunds w rewanżu 1:2.

W półfinale rozgrywek "The Citizens" trafili na Bristol City. Dużo trudniejsze zadanie miał Arsenal, który wyeliminował Chelsea. Pierwsza połowa nie zachwyciła. Manchester prowadził grę, a rywale dość nieporadnie próbowali od czasu do czasu zaatakować. W pewnym momencie zrobiło się dość ostro, sędzia co chwilę musiał przerywać grę. W 18. minucie Aguero sprytnie odepchnął Shkodrana Mustafiego, a następnie przelobował Davida Ospinę.

Manchester nie zamierzał zwalniać. W 58. minucie Kevin De Bruyne krótko rozegrał rzut rożny z Ilkayem Gundoganem, ten strzelił w stronę bramki, a lot piłki przeciął Kompany i mieliśmy 2:0. Kolejne trafienie zaliczył Silva i już pewne było kto sięgnie po puchar. W 77. minucie na boisku pojawił się Gabriel Jesus. Był to jego pierwszy mecz w 2018 roku, Brazylijczyk przez trzy miesiące leczył uraz. Manchester pewnie pokonał Arsenal i zdobył Puchar Ligi.

Arsenal - Manchester City 0:3 (0:1)

Bramki: Aguero 18, Kompany 58, Silva 65

Arsenal: Ospina - Chambers (Welbeck 66'), Mustafi, Koscielny - Bellerin, Ramsey (Iwobi 73'), Xhaka, Monreal (Kolasiniac 26') - Ozil, Wilshere - Aubameyang

Manchester City: Bravo - Walker, Kompany, Otamendi, Danilo - De Bruyne, Fernandinho (B. Silva 52'), Gundogan – D. Silva, Aguero (Foden 88'), Sane (Gabriel Jesus 77')

Żółte kartki: Bellerin, Ramsey, Chambers, Wilshere - Fernandinho, Kompany