Piast podzielił się punktami z Wisłą

Piast Gliwice bezbramkowo zremisował u siebie z krakowską Wisłą w niedzielnym meczu 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Walczący o ucieczkę dolnych rejonów tabeli gliwiczanie po pokonaniu na wyjeździe Lechii Gdańsk zapowiadali grę o serię dobrych wyników. Wrześniowy pojedynek tych zespołów w Krakowie zakończył się wygraną Wisły 2:0 po dwóch trafieniach Carlitosa w końcówce. Spiker witał na stadionie „prawdziwych koneserów”, którzy w temperaturze minus 10 stopni zdecydowali się zasiąść na widowni.

W obu zespołach znalazło się dwóch zawodników grających w pierwszej części, mimo mrozu, w koszulkach z krótkimi rękawami - w Piaście Mateusz Szczepaniak, u gości – Carlitos.

W pierwszej połowie aktywniejsi i bliżsi objęcia prowadzenia byli gospodarze. Krakowski bramkarz musiał interweniować po uderzeniach Tomasza Jodłowca i Mateusza Szczepaniaka. Krakowianie długo rozgrywali piłkę, ale nie potrafili się przedrzeć pod bramkę Jakuba Szmatuły. Ruszyli intensywniej do przodu przed przerwą, jednak skończyło się to jedynie wyraźnie niecelnym uderzeniem Nikoli Mitrovica.

Goście wyszli na drugą połowę wyraźnie zmotywowani do natarcia i od razu zaatakowali. Zespół trenera Waldemara Fornalika przeżywał przez kilka minut trudne chwile. W 57. minucie Jesus Imaz minął z piłką bramkarza Piasta, ale skutecznie asekurował go obrońca Jakub Czerwiński.

Gliwiczanie mogli wyjść na prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym rywali i niepewnej interwencji Michała Buchalika. Ostatecznie kończący akcję strzał Szczepaniaka był niecelny. Gra stała się ciekawsza, bo obie drużyny prezentowały otwarty futbol. Poczynania Piasta ożywił rezerwowy napastnik Michal Papadopulos.

W 69. minucie Szmatuła z kłopotami obronił strzał Carlitosa, a po drugiej stronie boiska „piłkę meczową” zmarnował Uros Korun, z pięciu metrów trafiając w golkipera przyjezdnych.

W końcówce nacierali gliwiczanie spychając rywali do defensywy. W 90. minucie Zoran Arsenic sfaulował Papadopulosa i po czerwonej kartce osłabił zespół. Gospodarze rozegrali rzut wolny, a strzał Toma Hateleya obronił Buchalik i skończyło się remisem.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:0

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Marcin Pietrowski - Sasa Zivec (72' Joel Valencia), Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Gerard Badia (88' Konstantin Vassiljev) - Karol Angielski (62' Michal Papadopulos), Mateusz Szczepaniak

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Zoran Arsenic, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (71' Kamil Wojtkowski), Tomasz Cywka (71' Tibor Halilovic), Nikola Mitrovic, Pol Llonch, Jesus Imaz (86' Denys Bałaniuk) - Carlitos

Żółta kartka: Kamil Wojtkowski

Czerwona kartka: Zoran Arsenic (90'-faul)

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź) Widzów: 3396