Przypomnijmy: w meczu 21. kolejki PlusLigi siatkarze Asseco Resovii ograli 3:0 ekipę Jastrzębskiego Węgla. Po spotkaniu doszło do niemiłej sytuacji: atakujący ekipy z Podkarpacia Jakub Jarosz nie podał ręki trenerowi jastrzębian Ferdinando De Giorgiemu.

 

Sytuacja, gdy siatkarz podał rękę rywalom, a ominął byłego selekcjonera reprezentacji Polski, została zarejestrowana przez kamerę Polsatu Sport.

 

"Zapewniam wszystkich zszokowanych, że był to zwykły przypadek i nie zauważyłem trenera drużyny przeciwnej" – tłumaczył się Jarosz na Twitterze. "Po podaniu ręki ostatniemu zawodnikowi w zwycięskiej euforii pobiegłem cieszyć się z resztą sztabu naszej drużyny. Nie było to celowe" – dodał.

 

Do tego incydentu z humorem podeszli dwaj siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy mierzyli się z Jastrzębskim Węglem w spotkaniu 22. kolejki. Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem jastrzębian 3:0. Po spotkaniu, gdy obie ekipy dziękowały sobie za grę, Paweł Woicki oraz Daniel Pliński w żartobliwy sposób udawali przez moment, że nie dostrzegają po drugiej stronie siatki trenera De Giorgiego.

 

Sytuacja w załączonym materiale wideo.