WBSS: Smith - Groves w finale!

Sporty walki
WBSS: Smith - Groves w finale!
fot. youtube.com

Callum Smith (24-0, 17 KO) zrobił to, co do niego należało, pokonując Nieky Holzkena (13-1, 10 KO) na gali w Norymberdze. Tym samym awansował do finału turnieju WBSS, w którym zmierzy się z mistrzem WBA wagi superśredniej George'em Grovesem (28-3, 20 KO).

Pierwotnie Smith miał zmierzyć się z Juergenem Breahmerem, ale tego drugiego wyeliminowała kontuzja. W jego miejsce wskoczył niepokonany Nieky Holzken, który był bardziej znany z występów w ringach kickbokserskich. W tej formule stoczył ponad sto walk, wygrywając 90 z nich!

 

I koniec końców zaprezentował się z dobrej strony, choć ostatecznie przegrał ten pojedynek na punkty. Nie ma w tym nic dziwnego, bo Smith był przed startem turnieju był typowany właśnie do awansu do finałowego starcia. W sobotni wieczór Anglik nieźle wykorzystywał przewagę warunków fizycznych, choć momentami dawał się zamykać na linach.

 

Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 118:110, 117:111 oraz 117:111 dla Smitha. Anglik w finale turnieju WBSS zmierzy się z Grovesem. Do walki ma dojść 2 czerwca, o ile ten drugi nie zostanie wyłączony z występów na dłużej z powodu kontuzji nabawionej się podczas starcia z Chrisem Eubankiem Jr.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie