LSK: Męczarnie w Łodzi. Siatkarki ŁKS lepsze od bielszczanek

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały 3:1 (25:23, 26:28, 27:25, 25:14) z BKS Profi Credit Bielsko-Biała w meczu dziewiętnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Po trzech niezwykle wyrównanych setach podopieczne trenera Michała Maska w finałowej odsłonie zdemolowały przyjezdne 25:14. MVP spotkania wybrana została Regiane Bidias.

ŁKS Łódź jest rewelacją sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Będąca wiceliderem drużyna była stawiana w roli wyraźnego faworyta w tym meczu. BKS Profi Credit Bielsko-Biała jak dotąd radzi sobie ze zmiennym szczęściem. W poprzedniej kolejce siatkarki Tore Aleksandersena wygrały bez straty seta z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Od początku, ku niezadowoleniu nielicznie zgromadzonej w łódzkiej Atlas Arenie publiczności, na prowadzeniu były siatkarki z Bielska-Białej. Dopiero po kilku błędach przyjezdnych łodzianki zdołały odrobić straty, a nawet wysunęły się na wyraźne prowadzenie. W końcówce zrobiło się gorąco, kiedy bielszczanki wróciły do gry, lecz ostatnie słowo w premierowym secie powiedziała Agata Wawrzyńczyk skutecznie atakując z drugiej linii.

Bardzo wyrównane rozpoczęcie miała również odsłona numer dwa. Jak się później okazało poza chwilowym przestojem BKS-u przy stanie 9:8 utrzymała się do samego końca. Po skutecznym bloku na Izabeli Kowalińskiej i błędzie w elemencie przyjęcia Krystyny Strasz bielszczanki cieszyły się z wyrównania.

O niewykorzystanej szansy w partii trzeciej mogą mówić siatkarki z Bielska-Białej. Pomimo dwupunktowego prowadzenia przegrały ją 25:27. Podbudowane zwycięstwem wiceliderki LSK zmiażdżyły rywalki 25:14 i dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty.

ŁKS Commercecon Łódź - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 26:28, 27:25, 25:14)

ŁKS Commercecon Łódź: Regiane Aparecida Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Ewa Kwiatkowska, Lucie Muhlsteinova, Katarzyna Sielicka, Agata Wawrzyńczyk - Krystyna Strasz (libero) - Izabela Kowalińska, Deja McClendon

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Nia Grant, Aleksandra Jagieło, Katarzyna Konieczna, Gina Mancuso, Marlena Pleśnierowicz, Dominika Sobolska - Izabela Lemańczyk (libero) - Kornelia Moskwa, Emilia Mucha, Julia Nowicka, Olivia Różański, Martyna Świrad

MVP: Regiane Bidias