"Jeszcze nie dokonałem wyboru, ale uważam, że Conte jest tym trenerem, który mógłby zrobić najlepszą pracę. Będę z nim rozmawiać na ten temat w najbliższych miesiącach" - oświadczył Costacurta w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

Costacurta, który w przeszłości grał z Conte w drużynie narodowej, wchodzi w skład mianowanych na początku lutego przez Włoski Komitet Olimpijski tymczasowych władz federacji piłkarskiej i odpowiada za wybór nowego selekcjonera.

48-letni Conte pełnił już tę funkcję w latach 2014-16, doprowadzając reprezentację Italii do ćwierćfinału Euro 2016.

"Conte udowodnił już, że potrafi być selekcjonerem" - dodał Costacurta. Według mediów poważnymi kandydatami są także Roberto Mancini, Claudio Ranieri i Carlo Ancelotti.

Obecnie tymczasowym selekcjonerem jest Luigi Di Biagio. W poniedziałek w Coverciano koło Florencji rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie kadry pod jego kierunkiem. Celem trzydniowego obozu będzie odbudowa morale drużyny po katastrofalnych eliminacjach mistrzostw świata w Rosji. "Squadra Azzurra", po porażce w listopadzie w dwumeczu barażowym ze Szwecją (0:1, 0:0), nie awansowała do mundialu po raz pierwszy od 1958 roku.

Di Biagio poprowadzi drużynę narodową w dwóch meczach towarzyskich - 23 marca przeciwko Argentynie i cztery dni później przeciwko Anglii.

Włosi to, obok Portugalczyków, grupowi rywale Polaków w Lidze Narodów, nowych rozgrywkach, mających podnieść rangę i atrakcyjność towarzyskich meczów. Pierwszy mecz podopieczni trenera Adama Nawałki rozegrają właśnie z Italią 7 września na wyjeździe.