Koniec marzeń Chemika! Faza play-off LM bez polskich drużyn

Siatkarki Volero Zurych pokonały w ostatnim meczu grupy A Ligi Mistrzyń rumuński Alba Blaj 3:0 (25:22, 25:15, 25:9). Wynik ten definitywnie przesądza o odpadnięciu z dalszej rywalizacji ekipy Chemika Police.

Do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń awans zapewniony miało czterech zwycięzców grup eliminacyjnych oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc. Jest także możliwość występu trzeciej drużyn z drugiego miejsca w grupie pod warunkiem, że któryś z zespołów, które wywalczyły awans będzie organizatorem turnieju finałowego.

Mistrzynie Polski po wtorkowej wygranej z Vizura Ruma 3:2 (22:25, 25:22, 19:25, 25:19, 19:17) mogły liczyć na zajęcie tego trzeciego miejsca pod warunkiem porażki Volero u siebie z pewną awansu Albą Blaj. Szwajcarki jednak tylko na początku pierwszego seta miały problemy z udowodnieniem swej wyższości nad zespołem z Rumunii. Mimo tego partię tę w końcówce rozstrzygnęły na swoją korzyść. Kolejne dwa sety wygrały bez problemów.

Ten rezultat oznacza, że Chemik ma najgorszy bilans wśród wszystkich drużyn, które w grupach zajęły drugie lokaty. Mistrzynie Polski – podobnie jak Budowlani Łódź oraz Developres Rzeszów – nie zagrają w kolejnej fazie rozgrywek i zostaną sklasyfikowane na ósmym miejscu w trwającym sezonie w Ligi Mistrzyń.