W maju w Katowicach Aleja Gwiazd Siatkówki

Siatkówka
W maju w Katowicach Aleja Gwiazd Siatkówki
fot. Cyfra Sport

Mecz Polska-Kanada, siatkarski piknik z udziałem gwiazd, próba stworzenia największej „żywej flagi” i odsłonięcie pamiątkowych tablic z odciskami dłoni siatkarzy – to główne atrakcje imprezy Aleja Gwiazd Siatkówki, która odbędzie się 19 maja w Katowicach.

Szczegóły dotyczące wydarzenia przedstawili w środę w Katowicach prezes Fundacji Aleja Gwiazd i wiceprezes PZPS Paweł Wachowiak, wielokrotny reprezentant Polski i wicemistrz świata z 2006 r. Łukasz Kadziewicz, dziennikarz Polsatu Marek Magiera oraz Ewelina Kajzerek – pełnomocnik prezydenta Katowic ds. organizacji imprez strategicznych.

 

Będzie to już trzecia edycja imprezy, natomiast po raz drugi nastąpi odsłonięcie pamiątkowych tablic przy alei Korfantego, niedaleko Spodka. W ubiegłym roku powstało tam sześć płyt z odciskami dłoni Łukasza Kadziewicza, Marcina Możdżonka, Andrzeja Wrony, Pawła Zatorskiego, Karola Kłosa i Michała Kubiaka. Ustawiono też wówczas ławeczkę z repliką Pucharu Mistrzostw Świata z 2014 roku.

 

Jak podali organizatorzy, w maju nastąpi odsłonięcie kolejnych ośmiu punktów, upamiętniających: Stephane'a Antigę, Rafała Buszka, Piotra Nowakowskiego, Mateusza Mikę, Dawida Konarskiego, Fabiana Drzyzgę oraz duet didżejsko-spikerski Grzegorz Kułaga – Marek Magiera. Dodatkowo odsłonięta zostanie okolicznościowa tablica „90 lat Polskiej Siatkówki”.

 

Jedną z głównych atrakcji będzie zaplanowany w Spodku mecz pomiędzy Polską i Kanadą. Bilety na to spotkanie są od środy w sprzedaży. W antresoli Spodka będzie można zdobyć autograf siatkarzy i trenerów, będą również miniboiska dla najmłodszych kibiców.

 

Na katowickim Rynku odbędzie się siatkarski piknik rodzinny, gdzie będzie można m.in. potrenować z gwiazdami tej dyscypliny czy zdobyć siatkarski gadżet. Organizatorzy zamierzają też pobić rekord Guinnessa, tworząc największą "żywą flagę" narodową. Wszyscy chętni, którzy przyjdą na pl. Sławika i Antalla dostaną białe i czerwone kapelusze. Tworzenie flagi będzie elementem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze