Nice 1. Liga: Miedź Legnica - Odra Opole. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Nice 1. Liga: Miedź Legnica - Odra Opole. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Nice 1. Liga wraca i to od razu w wielkim stylu! W pierwszym spotkaniu po przerwie zimowej naprzeciw siebie staną 2. oraz 4. drużyna w tabeli. Transmisja meczu Miedź Legnica - Odra Opole w Polsacie Sport.

Po 19 dotychczasowych kolejkach oba zespoły dość nieoczekiwanie plasują się w pierwszej czwórce. Podopieczni Mirosława Smyły skompletowali na swoim koncie 34 punkty i do pełniącej rolę lidera Chojniczanki Chojnice tracą zaledwie 1 "oczko".

Dobrze wiedzie się również piłkarzom Dominika Nowaka, którzy z dorobkiem 31 punktów plasują się tuż za plecami Rakowa. Tabela jest jednak dość płaska (różnica między 1. i 13. zespołem w tabeli wynosi 9 punktów), więc do końca sezonu emocji z pewnością nie zabraknie.

Piątkowy mecz z pewnością odpowie na pytania kibiców dotyczące okresu przygotowawczego oraz pokaże, co udało się wypracować w jego trakcie.

– W Turcji mieliśmy rozegrać na koniec zgrupowania sparing. Nie doszedł jednak do skutku, dlatego zawodnicy zagrali między sobą. To był ostatni dzień obozu i wydawało się, że będzie to prowizorka. Ale nie. Gra stała na tak wysokim poziomie, że byłem wręcz zszokowany. Każdy z chłopaków wspierał się wzajemnie. Widać dojrzałość piłkarską i dużą chęć osiągnięcia sukcesu – powiedział trener Miedzi Nowak.

Będzie on również testem dla zawodników, którzy przyszli zimą do obu drużyn. Jako najciekawsze zimowe transfery Odry można uznać Sebastiana Boneckiego (Zagłębie Lubin), Tomas Mikinic (MFK Lokomotiva Zvolen) oraz Davida Ledecky'ego (Górnik Zabrze).

Miedź została natomiast zasilona przez grających wcześniej w Ekstraklasie Deleu (Cracovia) i Mateusza Piątkowskiego (Wisła Płock), jak również przez mającego przeszłość w Finlandii, Turcji i Szwecji ofensywnego, fińskiego pomocnika Petteri Forsella.

 

Transmisja meczu Odra Opole - Miedź Legnica od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Komentują Bożydar Iwanow i Waldemar Prusik.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze