Gala w Nowym Jorku: Kowaliow - Michałkin. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki

Kto jest lepszy, zawsze okazuje się na ringu, ale jeszcze zanim pięściarze pokażą nam co potrafią na ringu, można pokusić się o ocenę ich sportowych szans. Oto zestawienie plusów i minusów głównych bokaterów gali w Madison Square Garden Theatre, przygotowane przez „matchmakera” Main Events – Jolene Mizzone. Transmisja gali w Nowym Jorku w Polsacie Sport.

Dmitrij Biwoł (12-0, 10 KO), 28 lat:

Plusy: Nokautująca siła ciosu w obu rękach, zimna krew w walce twarzą w twarz, kombinacje ciosów są nie tylko szybkie, ale bardzo mocne. Umiejętność „zamykania” rywala w ringu, precyzja uderzeń, która powoduje, że rywale gubią się w defensywie.


Minusy: Spora kariera amatorska, ale tylko 12 zawodowych walk. Słabsi dotychczasowi rywale w porównaniu do Barrery. Brak doświdaczenia może okazać się kluczowy, jeśli walka potrwa dłużej niż 10 rund bowiem Biwoł tylko raz w karierze – przeciwko Felixowi Valera – stoczył pojedynek na pełnym dystansie. Nie wiadomo jak dobrze potrafi walczyć w obronie, bo w dotychczasowych pojedynkach najlepszą obroną Dmitrija była ofensywa.

Sullivan Barrera, (21-1, 14 KO), 36 lat

Plusy: Bardzo solidny lewy prosty oraz bardzo silny cios z prawej ręki. Bardzo dobry technicznie. Dla Barrery to pierwsza walka o tytuł mistrza świata, ale był w ringu ze znakomitymi rywalami jak Andre Ward, Karo Murat, Wiaczesław Szabranski czy Joe Smith Jr. Jest bardzo pewny siebie wiedząc, że potrafi radzić sobie z ringowymi przeciwnościami. Dwanaście  rund z Andre Wardem to olbrzymie doświadczenie, które może zaprocentować w pojedynku z Biwolem. Granitowa szczęka.


Minusy: Przeciętna szybkość i brak dynamiki – Barrera lubi zachowywać stałe tempo przez całą walkę. Pomimo znakomitej techniki, czasami traci głowę i wdaje się w niepotrzebne bijatyki. Ma też zwyczaj „odpuszczania”, odpoczywania w ringu podczas rund.

Siergiej Kowaliow (31-2-1, 27 KO), 34 lata

Plusy: Jedno z najmocniejszych uderzeń w boksie – 17 z jego 27 nokautów miało miejsce w pierwszej lub drugiej rundzie. Twardy, odpychający i bardzo precyzyjny lewy prosty, olbrzymie doświadczenie. Nieporównywalne do rywala doświadczenie z wielkich walk o wielką stawkę. Ciągle aktywny, nie ma długich przerw między walkami, co pozwala mu zachować ringową formę.

Minusy: Czasami zbyt pewny siły swoich ciosów  - odsłania się, pozwalając rywalom na celne kontry. Przeciętna szybkość, podkręca tempo tylko wtedy,  kiedy widzi, że rywal ma kłopoty. Nie jest pewne, jaką będzie miał kondycję, jeśli walka potrwa pełne dwanaście rund - ostatnio miał z tym problemy.

Igor Michałkin (21-1, 9 KO), 32 lata

Plusy: Bardzo zdyscplinowany na ringu, silny fizycznie. Dobry lewy prosty, a jego najsilniejsza broń to uderzenie z kontry. Szybszy od Kowaliowa,  szybkie kombinacje ciosów. Dobry w defensywie, ciągle w ruchu, trudny do trafienia. Zdaje sobie sprawę, że to może być jego jedyna szansa walki o tytuł i postawi wszystko na jedną kartę.


Minusy: Słaby cios, brak rywali choćby porównywalnych do Kowaliowa. Nie ma doświadczenia w dużych walkach, nie mówiąc już o walkach na mistrzowskim poziomie. Nie wiadomo jak wytrzyma presję związaną z rangą wydarzenia.

 

Transmisja gali Kowaliow - Michałkin od godziny 03.00 w Polsacie Sport. Komentują Janusz Pindera i Albert Sosnowski.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie