Piękny gest Sunderlandu. Otworzyli stadion dla bezdomnych

Piłka nożna
Piękny gest Sunderlandu. Otworzyli stadion dla bezdomnych
fot. PAP/PA

Nie tylko w Polsce, ale również na Wyspach Brytyjskich panują siarczyste mrozy. Z tego powodu angielski klub występujący w rozgrywkach Championship wykazał się pięknym gestem i otworzył na obecnie trwający weekend swój stadion dla wszystkich ludzi znajdujących się bez dachu nad głową.

Śmiało można powiedzieć, że Stadium of Light będzie dosłownie promykiem światła dla ludzi potrzebujących, którzy aby przetrwać ciężkie warunki atmosferyczne muszą szukać bezpiecznego lokum. O to postarali się włodarze Sunderlandu, którzy wykorzystując fakt, że ich drużyna gra w ten weekend na wyjeździe z Millwall, postanowili otworzyć obiekt dla ludzi bezdomnych.

 

Ci wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić stadion będą mogli liczyć na łóżko, ciepły posiłek oraz gorące napoje. Oferta dotyczy także zwierząt, które można przynosić i którymi wolontariusze będą mogli się zaopiekować.

 

Schronienie dla wszystkich potrzebujących będzie otwarte do poniedziałku do godz. 9:00 – pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz ulegnie poprawie. Klub apeluje do swoich mieszkańców, aby ci dostarczali im niezbędne rzeczy takie jak żywność oraz odzież.

 

W ostatnich dniach na Wyspach Brytyjskich odnotowano duże mrozy, podobnie jak w wielu innych krajach w Europie. Z tego powodu niektóre mecze musiały zostać odwołane i przełożone na inne terminy.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze