Śmiało można powiedzieć, że Stadium of Light będzie dosłownie promykiem światła dla ludzi potrzebujących, którzy aby przetrwać ciężkie warunki atmosferyczne muszą szukać bezpiecznego lokum. O to postarali się włodarze Sunderlandu, którzy wykorzystując fakt, że ich drużyna gra w ten weekend na wyjeździe z Millwall, postanowili otworzyć obiekt dla ludzi bezdomnych.

 

Ci wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić stadion będą mogli liczyć na łóżko, ciepły posiłek oraz gorące napoje. Oferta dotyczy także zwierząt, które można przynosić i którymi wolontariusze będą mogli się zaopiekować.

 

Schronienie dla wszystkich potrzebujących będzie otwarte do poniedziałku do godz. 9:00 – pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz ulegnie poprawie. Klub apeluje do swoich mieszkańców, aby ci dostarczali im niezbędne rzeczy takie jak żywność oraz odzież.

 

W ostatnich dniach na Wyspach Brytyjskich odnotowano duże mrozy, podobnie jak w wielu innych krajach w Europie. Z tego powodu niektóre mecze musiały zostać odwołane i przełożone na inne terminy.