Barcelona o krok od mistrzostwa Hiszpanii

FC Barcelona pokonała Atletico Madryt 1:0 i tym samym powiększyła przewagę nad jedynym realnym konkurentem do mistrzostwa Hiszpanii do 8 punktów. Bezcenne zwycięstwo w 27. kolejce zapewnił swojej ekipie Leo Messi, który do siatki trafił z rzutu wolnego w 26. minucie.

Obydwie drużyny mogły być w diametralnie różnych nastrojach po meczach w środku tygodnia. Barcelona zremisowała z Las Palmas 1:1 po kilku kontrowersjach, natomiast goście z Madrytu dzięki koncertowej grze i czterem bramkom Antoine'a Griezmanna pokonali Leganes 4:0. Pojedynek Francuza z Leo Messim miał być ozdobą niedzielnego widowiska na Camp Nou i eksluzywnym dodatkiem do właściwej walki o mistrzostwo Hiszpanii.

Po pierwszej połowie w dużo lepszym nastroju mógł być Argentyńczyk, który zdobył jedynego gola w pierwszych czterdzistu pięciu minutach. W 26. minucie Messi podszedł do rzutu wolnego z około 25 metrów od bramki Jana Oblaka i przymierzył precyzyjnie nad murem w górny róg. Słoweński bramkarz mimo rozpaczliwej interwencji tylko musnął futbolówkę, a ta wpadła w okienko bramki gości. Dla gwiazdora gospodarzy był to trzeci mecz z rzędu z golem strzelonym z rzutu wolnego.

Griezmann do przerwy nie istniał, a Atletico stworzyło sobie tylko jedną "groźną" sytuację w postaci strzału z dystansu. Jedyną złą wiadomością dla gospodarzy z Katalonii mogła być kontuzja Andresa Iniesty, który opuścił murawę w 35. minucie i został zastąpiony przez Andre Gomesa. W kontekście rewanżu w LM z Chelsea, na pewno w kolejnych dniach będzie trwało nerwowe oczekiwanie na komunikat o stanie zdrowia Hiszpana.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza nie była wielkim widowiskiem, a Atletico wciąż nie potrafiło zbytnio zagrozić bramce Marka Andre Ter Stegena. Co prawda goście trafili do siatki w końcówce, ale sędzia Jesus Gil Manzano słusznie gola nie uznał. Bliżej podwyższenia wyniku byli za to Katalończycy, którzy ostatecznie jedynie skromnie pokonali madrytczyków 1:0. Zwycięstwo oznacza, że na 11 kolejek przed końcem sezonu Barcelona ma 8 punktow przewagi nad podopiecznymi Diego Simeone i jest o krok od mistrzostwa Hiszpanii.

FC Barcelona - Atletico 1:0 (1:0)
Bramki: Messi (26')

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti,Alba, Coutinho (84' Paulinho), Rakitic, Busquets, Iniesta (35' Gomes), Messi, Suarez.
Atletico: Oblak - Vrsaljko (66' Correa), Gimenez, Godin, Filipe Luis (75' Lucas) , Saul, Thomas, Gabi (66' Gameiro), Koke, Costa, Griezmann.