Co oznaczają porażki Mameda i Materli? Kawulski: Przychodzi nowe pokolenie

Sporty walki

Na gali KSW 42 Michał Materla (25-6, 7 KO, 12 SUB) przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie. Również Mamed Khalidov (34-5-2, 13 KO, 17 SUB) przegrał swoje starcie z Tomaszem Narkunem (15-2, 3 KO, 13 SUB) przez duszenie trójkątne nogami. - Zacytuję Andrzeja Janisza. „Jeśli na jednej gali przegrywają Mamed i Materla, to to jest jakiś symbol czasów”. Przychodzi nowe pokolenie - powiedział Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW.

Maciej Turski: Gala KSW 42 przyniosła nowych bohaterów. Byliśmy świadkami rzeczy unikatowej, czyli pierwszej porażki Khalidowa w tej organizacji.

 

Maciej Kawulski: Jest to chyba taki symbol pokoleniowy. Zacytuję Andrzeja Janisza. „Jeśli na jednej gali przegrywają Mamed i Materla, to to jest jakiś symbol czasów”. Przychodzi nowe pokolenie. To nie są historie, które są smutne, ponieważ taka jest kolej rzeczy. Cieszę się, że wszyscy zawodnicy dali piękne walki. W mojej prywatnej opinii rywalizacja Mameda z Narkunem jest chyba najbardziej emocjonującym pojedynkiem, jaki widziałem. Wielkie brawa dla wszystkich zwycięzców i przegranych, bo to była doskonała gala. To było wielkie święto MMA.

 

Kilka słów o walce Materli. Scott Askham w mojej prywatnej opinii był najbardziej niedocenianym zawodnikiem na karcie walk.

 

To prawda. Wyjątkowo duży poziom sportowy. Materla dostał jedno kopnięcie na wątrobę, później jedno, drugie, trzecie. To i tak dziwne, że on tyle ustał. Z takimi rzeczami jak nokaut się nie dyskutuje. Wątroba to rodzaj nokautu, tylko nie na mózg.

 

Jak ocenisz debiut Karoliny Owczarz? Ona na pewno zaimponowała i w tym zwycięstwie również nie było przypadku.

 

Możemy niewiele więcej powiedzieć o tych zawodniczkach niż przed tą walką. Tylko tyle, że jedna z nich dobrze się przyłożyła do treningów parterowych. 60 sekund to za mało, żeby powiedzieć cokolwiek. Chyba, że takich krótkich pojedynków odbyło się pięć. Wtedy to prawo serii, które relatywnie świadczy o poziomie sportowym. Nie skreślam ani jednej, ani drugiej. Zwycięstwo Owczarz to jest jakieś parcie, żeby zobaczyć ją w kolejnym starciu.

 

Cała rozmowa do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

Maciej Turski, SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze