FEN 20: Next Level. Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki
FEN 20: Next Level. Transmisja w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight
fot. FEN

Organizacja MMA Fight Exclusive Night zorganizuje w sobotę swoją 20. galę. Z tej okazji prezes FEN Paweł Jóźwiak przygotował bardzo ciekawą kartę walk i lokalizację nieopodal samego centrum stolicy. Transmisja gali FEN 20: Next Level w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Gale FEN gościły na warszawskim Torwarze już dwukrotnie - 19 marca 2016 roku, kiedy w klatkoringu oglądaliśmy m.in. Tyberiusza Kowalczyka i Akopa Szostaka oraz 11 marca 2017 roku, kiedy w walce wieczoru pięści skrzyżowali Gabriel Silva z Kamilem Łebkowskim. Marcowe gale FEN w stolicy stały się więc już tradycją. Z okazji tej 20., na Torwarze znów zobaczymy ciekawych oraz rokujących wojowników.

W walce wieczoru zmierzą się Stanisław Zaniewski i Radosław Paczuski. Pojedynek w formule K-1 odbędzie się na dystansie pięciu rund w kategorii wagowej do 85 kilogramów. Ostatnim razem w klatce FEN Paczuskiego oglądaliśmy podczas 17. edycji, która w maju odbyła się w Gdyni. Wtedy to 24-latek pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Menno Van Roosmalena. Paczuski będzie w sobotę walczył przed własną publicznością.

Zaniewski pochodzi natomiast z Białorusi, ale od wielu lat żyje i trenuje w Polsce. Bardzo udany był dla niego szczególnie 2016 rok, kiedy stoczył pięć pojedynków i aż cztery z nich wygrał. W 2017 roku zawodnik z Kalisza w dalszym ciągu utrzymywał dużą intensywność startów, a pod koniec października w Rydze pokazał się z dobrej strony podczas KOK 50, gdzie stoczył wyrównany bój z Nikołajem Biełozierciewem. Zaniewski uchodzi za zawodnika, który lubi ryzykować i nie boi się wymian.

Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski organizacji FEN. Pozostałe starcia też jednak zapowiadają się interesująco. Kartę walk otworzy pojedynek z udziałem znanego z programu Warsaw Shore Alana Kwiecieńskiego, a w trzecim starciu ujrzymy byłego zawodnika organizacji KSW Krzysztofa Kułaka. Co jeszcze czeka nas w sobotni wieczór na Torwarze?

Karta walk FEN 20: Next Level:

Stanisław Zaniewski VS Radosław Paczuski -85 kg formuła K-1*
Mateusz Rębecki VS Marian Ziółkowski -70 kg*
Artur Bizewski VS Arkadiusz Wrzosek +95 kg formuła K-1*
Anatolij Litwinow VS Andrzej Grzebyk –84 kg
Bartosz Leśko VS Marcin Naruszczka -84 kg
Daniel Torres VS Kamil Łebkowski -66 kg
Rafał Korczak VS Marcin Szreder -95 formuła K-1
Michał Tarabańka VS Krzysztof Kułak -84 kg
Adrian Błeszyński VS Alan Kwieciński -77 kg K-1

*Pojedynki, w których stawką będą pasy mistrzowskie federacji FEN.

Transmisja gali FEN 20: Next Level od godz. 19:00 w Polsacie Sport Fight, od godz. 20:00 w Polsacie Sport i od godz. 00:20 w Polsacie. Komentują: Andrzej Janisz i Tomasz Marciniak.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze