Pjongczang 2018: Krężel 8., Sikorski 15. w alpejskim zjeździe

Zimowe
Pjongczang 2018: Krężel 8., Sikorski 15. w alpejskim zjeździe
fot. PAP

W alpejskim centrum igrzysk w Pjongczangu rozegrany został zjazd, czyli konkurencja przede wszystkim szybkościowa. Od zawsze budził emocje, nie inaczej było i tym razem. Najszybsi zawodnicy osiągali prędkość blisko 100km/h. Nasi reprezentanci stawiają bardziej na konkurencje techniczne, na które przyjdzie kolej w następnych dniach.

Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską startujący w grupie B3 dla zawodników niewidomych i niedowidzących ukończyli przejazd na ósmym miejscu w grupie dziesięciu startujących.  W tej grupie dwóch zawodników w ogóle nie ukończyło. Złoto trafiło do utytułowanego kanadyjskiego paraolimpijczyka Maca Marcoux.

- Zjazdu nie jeździmy zbyt często – mówi Ogarzyńska – Nie mamy okazji go trenować., ale na pewno było to dobre przetarcie.

Podobnego zdania jest Maciej Krężel, który nie kryje, że do dużych prędkości trzeba się przyzwyczaić.

- Zawsze są wątpliwości. Mamy do czynienia z dużą prędkością, a trzeba pamiętać, że to był pierwszy zjazd w sezonie, który nam się udało pojechać. Doświadczenie innych zawodników przeważa i dominuje.

Igor Sikorski startujący na monoski  zajął piętnastą pozycję, ale mogło być dużo lepiej. Pod koniec przejazdu, gdy mógł myśleć o uplasowaniu się w pierwszej ósemce Igor nie utrzymał równowagi i niemal się wywrócił.  Trzeba jednak dodać, że szybko się pozbierał i dotarł na metę z 7 sekundami straty do Andrew Kurka (na zdjęciu powyżej), który zgarnął złoty krążek  dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

- Jechało mi się bardzo dobrze, ale pod koniec jakaś nierówność mnie podbiła w skręcie, przytarłem biodrem i wytraciłem całą prędkość. Prawie się zatrzymałem.  – tłumaczy Sikorski – Moim marzeniem byłoby zmieścić się w pierwszej ósemce. To byłby olbrzymi sukces.

Jutro supergigant, czyli konkurencja, w której nasi zawodnicy są zdecydowanie bardziej doświadczeni.

Zjazd - mężczyźni niewidomi i niedowidzący

1. Marc Marcoux (Kanada) 1:23.93
2. Jakub Krako (Słowacja) +1.42
3. Giaco Bertagnoli (Włochy) +2.53
...
8. Maciej Krężel (Polska) +14.32

Zjazd - mężczyźni siedzący

1. Andrew Kurka (USA) 1:24.11
2. Taiki Morii (Japonia) +1.64
3. Corey Peters (Nowa Zelandia) +1.90
...
15. Igor Sikorski (Polska) +7.58

Inga Świetlicka, igrzyska24.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze