ONICO Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
ONICO Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

W poniedziałek 12 marca ONICO Warszawa podejmie przed własną publicznością Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Dla stołecznych siatkarzy będzie to powrót na ligowy parkiet po dwóch tygodniach. Ostatni raz warszawianie rozegrali ligowe spotkanie 24 lutego, kiedy ulegli BBTS Bielsko-Biała 1:3. Transmisja meczu ONICO Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie w Polsacie Sport.

W ostatnim czasie warszawska drużyna zmagała się z dużymi problemami zdrowotnymi. Najpierw, z powodu złamanego palca pauzował Jan Nowakowski, chwilę później zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego przeszedł Bartosz Kwolek, a w czasie meczu z bielszczanami kontuzji kolana doznał libero, Damian Wojtaszek. Wszyscy trzej zawodnicy wrócili już do treningów, a w składzie ONICO brakuje jedynie atakującego Sharone’a Vernona-Evansa, który zmaga się z problemami przeciążeniowymi.
 
Dla Aluronu jest to pierwszy w historii sezon w siatkarskiej elicie. Zawiercianie wywalczyli awans pokonując w dwumeczu barażowym ostatnią drużynę zeszłego sezonu PlusLigi – AZS Częstochowa. Po historycznym awansie przyszedł czas na zmiany kadrowe i wzmocnienia w składzie. Nowym szkoleniowcem Aluronu Virtu został Włoch, Emanuele Zanini, który w przeszłości prowadził m.in. reprezentację Słowacji. Dotychczasowy trener zespołu – Dominik Kwapisiewicz pozostał w klubie i pełni funkcję asystenta Włocha.
 
Po dwudziestu czterech kolejkach zawiercianie plasują się na trzynastej lokacie w tabeli PlusLigi. Podopieczni trenera Zaniniego odnieśli do tej pory osiem zwycięstw i zdobyli dwadzieścia siedem punktów.
 
W pierwszym meczu przeciwko Aluronowi górą była drużyna Stephane’a Antigi. ONICO Warszawa pokonało zawiercian 3:2, a najlepszym zawodnikiem meczu został Nikola Gjorgiew. Zwycięstwem nad Zawierciem warszawianie rozpoczęli serię trzynastu ligowych zwycięstw z rzędu. Powtórka wydarzeń byłaby więc w Warszawie na pewno mile widziana.
 
Transmisja meczu ONICO Warszawa - Aluron Virtu Warta Zawiercie od godz. 18:00 w Polsacie Sport.
ba, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie