Puchar Świata: Kuzmina wygrała sprint w Oslo. Żuk najlepsza z Polek

Reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina wygrała sprint na 7,5 km w zawodach Pucharu Świata w biathlonie w Oslo. Najlepsza z Polek Kamila Żuk uplasowała się na 35. pozycji ze stratą 1.46,0 i zdobyła pierwsze w karierze punkty PŚ.

Drugie miejsce zajęła Białorusinka Daria Domraczewa ze stratą 8,9 s, a trzecie Ukrainka Julia Dżyma - strata 29,2 s. Kuzmina objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Z czołowej trójki Domraczewa i Dżyma strzelały bezbłędnie, Kuzmina zanotowała jedno pudło i musiała przebiec rundę karną o długości 150 m.

Magdalena Gwizdoń zajęła 42. miejsce ze stratą 2.06,7, a Weronika Nowakowska był 53. - strata 2.20,8. Awansu do niedzielnego biegu na dochodzenie nie wywalczyła tylko Monika Hojnisz plasując się na 63. pozycji ze stratą 2.34,3.

Żuk miała jedno pudło, natomiast pozostałe Polki miały po dwa niecelne strzały. Mistrzyni świata juniorek z Otepaeae w tej konkurencji nieźle pobiegła, dzięki czemu wywalczyła najlepsze miejsce z polskiej ekipy.

Zawody rozgrywano w dobrych warunkach pogodowych, na strzelnicy nie było silnego wiatru, który często sprawia zawodniczkom spore problemy. Tym razem w czołowej dziesiątce aż siedem biathlonistek strzelało bezbłędnie.

Zdecydowanie zawiodła Finka Kaisa Makarainen, przed Oslo liderka PŚ. W strzelaniu zanotowała cztery pudła, została sklasyfikowana na 40. pozycji i straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.